Для відновлення зрошення на правобережжі Херсонщини після підриву Каховської ГЕС необхідно 100 мільйонів гривень

. Фото: Суспільне Херсон

За попередніми підрахунками, для того, щоб провести першочергові заходи та відновити зрошення на правобережжі Херсонщини після підриву російськими військами Каховської ГЕС, необхідно приблизно 100 мільйонів гривень.

Про це в ефірі телемарафону Суспільне. Спротив повідомив виконувач обов’язків директора департаменту сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов.

"В короткостроковій перспективі можливо відновити зрошення на правобережній частині Херсонщини площею понад 25 тисяч гектарів. Це площі, які знаходяться на території семи громад Херсонської області: Чорнобаївської, Станіславської, Білозерської, частини Херсонської, Музиківської, Дар’ївської та Тягинської громад", — сказав Юнусов.

Що можна зробити в першу чергу

Як розповів посадовець, наразі є можливість відновити в першу чергу помпові станції, які були зруйновані через обстріли РФ, а потім станції, які були затоплені.

"Зараз вода зійшла, ми можемо підрахувати збитки від підтоплення і зробити ці помпові станції потужнішими з урахуванням всіх інновацій та вимог. Одна проблема — вода для зрошення з річки Інгулець, оскільки вона дуже солона. Необхідно з науковцями радитися щодо встановлення помпових станцій з додатковою фільтрацією, щоб вода була придатна саме для зрошення", — розповів Юнусов.

Також виконувач обов’язків директора департаменту сільського господарства та зрошення повідомив, що підприємці перейшли на культури, які можливо використовувати без зрошення.

"Це пшениця, ячмінь, ріпак та соняшник. Аграрії повністю відмовилися від сої. На сьогодні зрошення ще залишилося. У Чорнобаївській громаді, один з підприємців на 40 гектарах засіяв кукурудзу. І в нього є там частинка зрошення, яке він може використовувати з Інгулецької зрошувальної системи", — каже Дмитро Юнусов.

Від чого доведеться відмовитись

Посадовець говорить, що фермери пристосовуються, але від багатьох культур треба буде відмовитися. Також дуже страждає садівництво, всі дерева будуть засохлі без води. Страждає й урожайність, у деяких регіонах без зрошення урожайність впала майже у три рази.

Раніше, у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ повідомили, що порт тимчасово захопленого Скадовська на Херсонщині російські окупанти використовують для вивезення зерна цьогорічного врожаю до Росії.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber