Сильний сморід, загиблі люди під завалами будинків. Голова ОВА про ситуацію на лівобережжі Херсонщини

. Херсон. Люди на човнах перевіряють стан підтоплення своїх будинків, 10 червня 2023 року, Фото: Суспільне Херсон

На лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи, повідомив у марафоні "Єдині новини" голова ОВА Олександр Прокудін.

За словами Прокудіна, спочатку військові РФ не займалися евакуацією і не ліквідували наслідки катастрофи.

"В Олешках зараз стоїть страшенний сморід, не працює каналізація, майже всюди немає світла та питної води. І ми розуміємо, що під завалами власних осель залишаться загиблі люди. При цьому окупанти ігнорують місії, які вже неодноразово зверталися до них, щоб допомогти людям", — говорить голова ОВА.

За офіційними даними, продовжує Олександр Прокудін, в Олешках вважаються загиблими через підтоплення 11 людей. У них вдалося встановити та визначити точну причину смерті.

"Ця цифра сильно занижена, адже Росія намагається приховати факт масової загибелі людей. Вони зробили повністю карантин у місті. Тіла загиблих жителів вивозять, лікарів не допускають до огляду, щоб установити справжню причину смерті. Також дуже складна ситуація в Голопристанській громаді — багато вулиць у населених пунктах затоплені настільки, що люди не можуть дістатися до своїх осель. Також немає світла і води", — каже Прокудін.

Що відомо про затоплення Херсонщини

Станом на 15:00 20 червня рівень води на Херсонщині становить 0,3 м. Від початку доби показник знизився на 9 см. Підтопленими залишаються три населених пункти на правому березі Дніпра — 595 будинків. Від початку доби рятувальники відкачали воду з 223 підвалів та будинків.

Офіційно відомо про загибель 18 людей на Херсонщині внаслідок підриву російською армією Каховської ГЕС. 31 людину вважають зниклою безвісти.

У Бериславському районі розпочала роботу комісія з фіксації майна, пошкодженого та знищеного внаслідок підриву Каховської ГЕС. Складено 35 актів обстеження підтоплених будинків.

В тимчасово окупованих Олешках внаслідок повені багато зруйнованих будинків, але точний підрахунок наслідків через окупацію зробити неможливо.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber