Збитки у шість мільйонів євро, вбиті на робочому місці працівники: коли відновиться розбита С-300 друкарня в Харкові

Ексклюзивно

Внаслідок ракетних ударів росіян по друкарні "Фактор-Друк" у Харкові 23 травня на робочих місцях загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина дістала поранень. Палітурний цех, в який влучили, частково згорів, у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

На відновлення приміщення піде щонайменше пів року, розповів Суспільне Харків власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий. За його словами, цех був найсучаснішим, його побудували чотири роки тому.

"Поліграфічне виробництво складається щонайменше із 27 операцій: від паперу до книги. Якщо якась ділянка перестає працювати, то ми можемо констатувати повну зупинку підприємства, цю ділянку не можна нічим замінити. Хоча у нас у відносно гарному стані залишилися друкувальний і рольовий цехи, палітурний цех повністю знищений", — каже Політучий.

Харків, так склалось історично, був і практично є видавничою столицею України. У Харкові друкуються приблизно 75-80% всіх книг України. Для всієї видавничої галузі України з руйнуванням нашої типографії ситуація склалася майже трагічна.

За словами власника групи компаній, семеро працівників друкарні загинули на робочих місцях.

"Це люди, котрі пропрацювали на типографії 15-25 років. Для мене це особиста трагедія, тому що більшість цих працівників я знаю особисто. Коли приїжджаю сюди, я часто зустрічаю такі напівприховані погляди людей, які дивляться на мене як на когось, хто може сказати чарівні слова про щасливе майбутнє", — говорить Сергій Політучий.

З початку повномасштабної війни у цехах типографії в Харкові надрукували 200 мільйонів книг, говорить Політучий. За його словами, це щонайменше третина від усього тиражу поліграфічної продукції в Україні. Також тут друкували 30% українських підручників: "40-50% підручників ми не зможемо надрукувати".

Я думав про це з першого дня війни. Перша думка була — воно таки трапилось. Видавництва друкують продукцію, яка змінює сенси людей навколо, яка формує націю, нову українську націю і, звичайно ж, я думав, що це, в деякому сенсі, стратегічне підприємство.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube