"Щонайменше на 40% поліграфічний ринок України скоротився": Сергій Політучий — про наслідки ударів РФ по друкарні

Наслідки обстрілу друкарні у Харкові, 23 травня 2024 року. Суспільне Харків/Євген Гертнер

Поліграфічний ринок України після ракетних ударів РФ по друкарні "Фактор-Друк" у Харкові 23 травня може скоротитися на 40%.

Про це в етері "Суспільне. Студія" власник групи компаній "Фактор", до складу якої входить "Фактор-Друк" Сергій Політучий.

"Це не удар по видавництву, не по типографії, це удар по галузі загалом. Ми говоримо про типографію. Це місце, де друкують те, що придумало видавництво. Харків, так склалося, — це поліграфічна столиця. Тут 90% потужностей, які забезпечують діяльність українських видавництв. З початком вторгнення склалася напружена ситуація, коли великі типографії мали перейти на однозмінну роботу. Це призвело до того, що склалася ситуація, коли наші можливості, я маю на увазі усі типографії України, перестали задовольняти потреби видавництв", — сказав Політучий.

Щонайменше на 40% поліграфічний ринок України ще скоротився після цієї трагедії. Я не уявляю, як галузь зможе забезпечити друк шкільних підручників. Я не знаю скільки, але я впевнений, що 30-40% усіх підручників в Україні, друкувалися саме в "Фактор-друк". Це удар по галузі взагалі. Зараз ми намагаємося зрозуміти, що ми можемо зробити у стислі терміни, щоб не допустити колапсу в книговидавничій галузі.

"Проблема, що це настільки унікальна галузь, це коштовне обладнання, перевезення його майже не можливо, це дуже дорого за часом та коштами. Інша частина проблеми — люди, це коштовна професія. Друкаря треба вчити 4-5 років мінімум. Більшість представників цієї професії саме у Харкові. Не всі з них захочуть переїздити. До вторгнення на типографії працювали 600 людей, зараз — понад 100", — сказав Сергій Політучий.

Під час ракетних ударів 23 травня загинули семеро людей, 21 дістав поранення. Чотирьох людей упізнали за результатами ДНК.

Внаслідок російського обстрілу у харківській друкарні згоріло 50 тисяч книжок, повідомив Володимир Зеленський 24 травня.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube