Очолила "Роспошту" в Ізюмі під час окупації: жительку Харківщини засудили до 11 років в'язниці

Жительку Ізюма, яка очолила окупаційну "Роспошту", засудили до 11 років ув'язнення. СБУ в Харківській області

Жительку Ізюма, яка, за даними слідства, очолила окупаційну "Роспошту" під час захоплення міста та набрала працівників до псевдоустанови, засудили до 11 років в'язниці — вона відбуватиме реальний термін ув'язнення.

Місцева мешканка очолила окупаційну установу одразу після встановлення російського контролю над містом, після чого вона розпочала формувати "штат", повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

"Потім колаборантка провела так звані установчі збори, під час яких закликала своїх підлеглих підтримати агресора у війні проти України й забезпечити безперебійний поштовий зв’язок з РФ. За таку співпрацю вона обіцяла російські "зарплати" та лояльне ставлення з боку окупантів", — сказано у повідомленні.

Також засуджена "конфіскувала" усе майно місцевого відділення "Укрпошти" та передала його "на баланс" окупаційної адміністрації країни-агресора.

Слідство також встановило, що фігурантка справи примусово роздавала місцевим жителям пропагандистські видання, зокрема, російську газету "Червона зірка".

Після звільнення Ізюма засуджена намагалася переховуватися на території району, змінюючи адреси проживання, але правоохоронці затримали її у лютому 2023 року, повідомили у СБУ.

Ізюмчанку визнали винною за статтею про колабораційну діяльність та засудили до 11 років ув'язнення з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування терміном на 15 років.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube