Президент України Володимир Зеленський звільнив Валерія Марченка з посади начальника Ізюмської МВА і призначив замість нього Сергія Федченка.
Про це йдеться з розпоряджень на сайті президента.
Розпорядження про звільнення Марченка та призначення Сергія Федченка Зеленський підписав 14 травня.
Валерій Марченко у коментарі Суспільному розповів, що про своє звільнення дізнався після публікації розпорядження на сайті президента.
Сергій Федченко розказав Суспільному, вже має плани на перші кроки на посаді: "Розпорядження президента прийшло сьогодні, а призначення і представлення буде десь із пʼятниці по понеділок. Обласна військова адміністрація буде представляти. Приблизні плани вже є, але багато треба ще зрозуміти, що і як робити. Основні сфери, я яких буду рухатися: обороноздатність, безпека громадян і підтримка армії. Це буде пріоритет. Інші сфери життя як відбудова, благоустрій теж не залишаться поза увагою".
Сергій Федченко: що про нього відомобіографічну довідку Суспільному надав сам Сергій Федченко
41-річний Сергій Володимирович Федченко народився у Високому.
У 2006 році закінчив ХПІ за спеціальністю "менеджмент організацій", у 2007 році — ХНУВС за спеціальністю "правознавство", у 2014 році — Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність "державне управління".
З червня 2007 по листопад 2014 року — начальник відділу з питань зв’язків з територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, райдержадміністрацією, громадськими, політичними організаціями й рухами виконавчого апарату Борівської районної ради.
З 28 листопада 2014 року по 27 січня 2020 року — перший заступник голови Борівської районної державної адміністрації.
З 28 січня 2020 року по 7 грудня 2020 працював комерційним директором фермерського господарства "ЮГ".
З 8 грудня 2020 року був призначений першим заступником Борівського селищного голови.
Сергій Федченко був депутатом Харківської облради VІ скликання, депутатом Борівської районної ради VІІ скликання та Ізюмської районної ради VIII скликання.
Звільнення Валерія Марченка: хроніка
У січні 2024 року колишній заступник начальника Ізюмської МВА Максим Стрельник, який одночасно був членом Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, за даними слідства, разом з бабусею дружини та другом хотіли заволодіти майже 5 мільйонами гривень, які мали піти на відновлення будинків місцевих жителів за програмою "єВідновлення".
Фігурантам повідомили про підозру за статтями Кримінального кодексу:
- ч. 5 ст. 191, ч. 2, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4, 5 ст. 191 (співучасть, замах та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану);
- ч. 2 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
1 квітня у Харкові засудили жительку Ізюмщини, яку визнали винною у шахрайстві з оформленням компенсації за програмою"єВідновлення". Слідчі довели, що жінка разом зі спільниками хотіла отримати гроші за будинок в Оскільській громаді, який був демонтований до початку повномасштабного вторгнення.
26 грудня у коментарі Суспільному Олег Синєгубов повідомив, що ОВА дала рекомендації щодо заміни начальника Ізюмської МВА.
У січні 2025 року очільник ОВА Олег Синєгубов, відповідаючи на питання про те, чому адміністрації подала Марченка на звільнення відповів наступне: "Принципово моє рішення воно вже є, і ви його знаєте. Щодо причетності його до можливого розкрадання бюджетних коштів — це питання правоохоронного блоку. Попередньо не можу навіть сказати, тому що слідство ще не завершено, справу ще не передано, за моєю інформацією, до суду. Рішення Офісу президента вже є щодо цього, і далі чекаємо на призначення нового керівника".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube