Перейти до основного змісту

"Гендерні стереотипи? Є, але не непохитні". Як жінки служать у війську: три історії

Їх не хотіли брати до армії, іронізували у військкоматах, відмовляли у родинах. Жінки, які добровільно пішли служити, зіткнулися з нерозумінням свого рішення в суспільстві, в оточенні й серед близьких людей. Про те, як почуваються жінки у війську, з якими кліше стикаються та як доводять свою фаховість — у матеріалі.

Навіть уже потрапивши до війська, жінки продовжують стикатися з гендерними стереотипами, говорить військова психологиня й письменниця Ніна Бажура. На війні вона – більш як рік.

"Гендерні стереотипи? Та є, звичайно. Є. Але вони не настільки непохитні, як могло би бути. Зараз уже є доволі багато жінок в армії, до них уже трішечки звикли. Як-не-як. Є: «жінкам не місце тут», «вони тут будуть втрачати свідомість», якщо там щось… Або зразу: «А, ну, жінка». Ну значить, медсестра – це максимум. Ще там можна їсти готувати… Ну, іще можна діловодом бути. Все. Крапка", — говорить Ніна.

Психологиня 109-ї бригади ТрО ЗСУ Ніна Бажура, Донецька область. Суспільне Донбас/Олександр Буряк

Чи поступаються жінки чоловікам, як відмовляють доброволиць від армії та як служить піхотинка — дивіться розповіді трьох жінок у відео Суспільне Донбас.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції