Перейти до основного змісту

Понад 25 бомб за три дні та "вільні" чотири години на добу: як встигають у справах жителі Костянтинівки

Близько 17 тисяч людей, з них чотири дитини, залишаються жити у прифронтовій Костянтинівці Донецької області. Щодня російські війська обстрілюють місто авіабомбами, з артилерії — руйнують багатоповерхівки, приватні будинки та соціальні установи. За три дні, з 21 по 23 січня, скинули на місто понад 25 авіабомб. З міркувань безпеки у Костянтинівці діє посилена комендантська година з 15:00 до 11:00. За чотири години вдень люди мають встигнути прибрати в розбитих ударами РФ оселях, купити їжу та набрати воду — централізоване водопостачання з перебоями.

Чи встигають та як живуть у прифронтовому місті на Донеччині — у репортажі Суспільне Донбас.

Об 11:00 закінчується комендантська година та до 15:00 люди можуть перебувати на вулиці.

Чоловік їде повз зруйновану обстрілом РФ будівлю вокзалу у місті Костянтинівка, Донеччина, 28 грудня 2024 рік. Getty Images/Piotr Sobik/Anadolu

Коли після обстрілу в місті зникає електроенергія, магазини та аптеки вмикають генератори.

Генератор, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Працює місцевий ринок, продають: м'ясо, яйця, фрукти, овочі. Містяни йдуть за покупками попри небезпеку обстрілів.

"Страшно, але треба хоча б хліба купити. Ось я одна. Страшно — не страшно, а треба йти. А що робити? Куди нам подітися?", — говорить жителька Костянтинівки Людмила.
Жительки Костянтинівки, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Ринок, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Андрій — з сусіднього села, торгує на ринку домашньою ковбасою. Говорить, поки їхати з громади не планує.

"Є люди, продовжуємо. У місті ще, гадаю, тисяч десять є населення. Зараз скрізь обстрілюють", — каже продавець Андрій.

Продавець Андрій, Костянтинівка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Біля банкоматів — черги: люди прагнуть встигнути зняти гроші, доки не почалась комендантська.

"Світла немає. Оце стоїмо чекаємо з моря погоди", — каже місцева жителька.
Черга біля банкомату, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

В місцевому "пункті незламності" людям видають гарячі обіди, гуманітарну допомогу, одяг.

"Важко живеться. Перебої з електроенергією, водою, опаленням. Тяжко живеться, банки виїхали", — розповідає житель Костянтинівки Віталій, що прийшов за "гуманітаркою".
Гарячі обіди у "пункті незламності", Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

У місті працює кілька точок видачі безкоштовної питної води. Люди приїжджають на велосипедах, з тачками, щоб зручно було везти пляшки з водою.

"Ми нагорі, у нас вода там не доходить. Район ще до повномасштабного (вторгнення — ред.) без води. Звичайно страшно, а що робити? Воду ж треба брати", — говорить жителька Костянтинівки Тетяна.

Безкоштовна питна вода, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Не було майже місяць води, днів 20 точно не було. Вчора не було й позавчора. Вчора ввечері дали, правда, дякую. Вода — годину, хіба щось зробиш за годину?", — каже жителька Костянтинівки Тамара.

Поруч розбирають завали в пошкоджених будинках. Цей район російські війська обстріляли 20 січня. В десятиповерхівках вибиті вікна, розбиті балкони. Люди шукають вцілілі меблі.

Пошкоджені російським обстрілом багатоповерхівки, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Суспільне Донбас

Жителька Костянтинівки Лариса біля пошкодженої російським обстрілом багатоповерхівки, Костянтинівка, Донецька область, 22 січня 2025 рік. Суспільне Донбас

Лариса розповідає: живе вдвох з сином, забити вікна грошей немає — живе так, закрила ковдрами. Матеріали для швидкого ремонту жінка отримала, але лагодити нікому.

"Досі ми по морозу з відчиненими вікнами, я OSB отримала, а де гроші брати забити? Ганчірками позатуляли і плівкою, тепер чекатимемо хто OSB приб'є подешевше. Ставлять такі ціни, думають, що тут всі багаті живуть. Хто, що відповідає, хто каже тисячу за вікно, хто 500", — каже жителька Костянтинівки Лариса.
Жителька Костянтинівки Лариса, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

В місті залишаються 16 800 людей, з них чотири дитини, повідомили телефоном в Костянтинівській військовій адміністрації. Примусова евакуація родин з дітьми триває.

Обстріли Костянтинівки: що відомо

21 січня, як повідомив начальник МВА Горбунов у Facebook, армія РФ завдала десять авіаударів по місту, менш як за двадцять хвилин, з 11:49 до 11:57.

Понад 25 бомб за три дні та чотири "вільні" години на добу: як встигають у справах жителі Костянтинівкии ФАБ-250, артилерією та дроном, повідомили на сайті поліції Донеччини.

Чотири авіаудари завдали окупанти 23 січня, повідомив начальник МВА Сергій Горбунов. Окрім цього, двічі били по місту з артилерії та атакували безпілотником. Дві людини загинули, дві поранені.

Щонайменше два авіаудари окупанти завдали 23 січня близько 4:20. Внаслідок масованих обстрілів загинув мирний житель, ще вісім цивільних осіб отримали поранення. Пошкоджені дев'ять багатоквартирних і 18 приватних будинків, 18 господарських приміщень, 25 гаражів, 13 цивільних авто, дві адмінбудівлі, кафе, котельню, сім ліній електропередач, шість газопроводів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції