Перейти до основного змісту

"Проти нас стоять понад 10 тисяч". Оборона Часового Яру — інтерв'ю з командиром

Ексклюзивно

Російські війська щодня роблять спроби перейти канал у Часовому Яру, аби просунутися у місті. Про рік оборони Часового Яру та російську тактику розказав Суспільне Донбас командир підрозділу 24-ї окремої механізованої бригади Богдан. Говорить, проти його бригади, російське командування кинуло цілу дивізію: у наступі на Часів Яр залучені понад 10 тисяч чоловік. Про оборону та прогнози на цей рік — читайте.

Підрозділ Богдана весь рік перебував на цій ділянці, за словами військового, російська армія не полишає спроби захопити Часів Яр, адже це висота, вигідна для подальшого наступу. Щодня окупанти штурмують в районі каналу Сіверський Донець — Донбас, який пролягає містом, — шукають "слабке місце", аби перейти штучну водойму, яка стоїть на їхньому шляху.

"У нас недостатня кількість особового складу, який може виконувати бойові задачі. Тому люди дуже великий час перебувають на позиціях без ротацій, без відпочинку, просто без можливості, хоча б одну-дві доби відпочити від щоденного ведення бойових дій", — розповідає військовий.

"Проти нас на даний момент стоїть ціла дивізія проти однієї бригади в наші смузі відповідальності. Це понад десь 10 тисяч. І вже туди підключилася одна мотострілецька бригада у допомогу до даної дивізії"

Майже всі шляхи евакуації поранених та доставки боєприпасів під вогневим контролем армії РФ, додає Богдан. Саме тому обороняти місто складно, але і можливо, і потрібно, переконаний він.

Український воїн. 24 ОМБр ім. короля Данила

"Й у руїнах можна оборонятись, просто над цим треба працювати: готувати будівлі, окопуватись, вкапуватись, облаштовувати все. Все залежить від хитрості, інженерного обладнання. В даній ситуації нам вигідніше тримати оборонний бій саме на нашому напрямку, бо у нас є перевага — це канал, який ускладнює пересування противнику, застосування броньованої техніки", — пояснює Богдан.

"Часів Яр — це висота. Це для них дуже важливе місто і в плані військовому, і в політичному, бо це прямі, скажемо так, ворота на Костянтинівку, Дружківку і Краматорськ".

За словами командира, окрім людей, не вистачає боєприпасів, у першу чергу — до артилерії.

"Артилерійських снарядів дуже великий дефіцит. Так само зараз у противника велика перевага в дронах. І дуже критична проблема – це особовий склад: люди, які зараз на позиціях, втомилися, як і морально, як і фізично, їм потрібен відпочинок, потрібна заміна. Це зараз дуже критично, велика нестача у нас особового складу в підрозділах. І, в першу чергу, мотивованого", — говорить військовий.

Командир підрозділу 24-ї ОМБр Богдан, Донецька область. Суспільне Донбас/Олександр Буряк

За його словами, найгірший сценарій щодо Часового Яру — такий самий, як і для інших міст, які намагаються захопити окупанти. Але наразі місто тримається, канал окупанти не перейшли.

"З такого з найгіршого: в подальшому може призвести взагалі до оточення деяких підрозділів. І за собою призведе навіть до втрати самого міста Часів Яр. А надалі може і навіть там просування по трасі до самої Костянтинівки. Поки у нас будуть можливості, будемо виконувати, бо головна задача, не дати противнику пройти далі".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції