Сергій Летучий з тимчасово окупованого Старобільська Луганської області записав пісню про переселенців та зняв до неї кліп, в якому взяли участь його друзі. Про нову пісню, сольний альбом та рідний край — автор розповів Суспільне Донбас.
Про кліп "Повернемось додому"
Сергій Летучий зі Старобільська Луганської області випустив свій перший кліп — “Повернемось додому”. Як розповів автор пісні, зйомки проходили в Києві на кіностудії Довженка. Він вже доступний для перегляду.
"Кліп "Повернемось додому" — це про нас і нашу силу йти далі, де б ми не були. Кожен вимушений переселенець, кожен, хто шукає нові місця для приземлення. Але справжній дім — всередині. Ми завжди повертаємось додому, навіть, якщо цей дім не фізичний, а в наших серцях", — поділився Сергій.
Він розповідає, що для створення кліпу використовувалися символічні образи дому як то: проріджена рогожка, натягнута на ткацькій рамі та автентичне полотно — символ різних шляхів у житті та долі.
"У нових містах українці відчувають тугу за рідним домом і родиною, що була поруч, але зростає і надія повернутися. Цю надію символізує широке полотно, на якому герої кліпу залишають свої фото та спогади, вірячи, що зможуть повернутися додому", — пояснює задум Сергій.
У кліпі знялися друзі музиканта, такі ж як і він переселенці. Вони так само "стрибнули з парашутом" у нові для себе міста і щоразу повертаються додому в спогадах, збережених фотографіях.
Знак оклику чи знак питання
Вибір, який же розділовий знак поставити вкінці назви, автор лишив слухачеві.
"Через мою історію евакуації з мого рідного міста транслюються мільйони історій українців. Я все ж вірю, що я повернуся додому. Чим більше я живу зараз в новому місті, тим більше я вростаю корінням у це місто. Та я точно знаю, що після закінчення війни хотів би займатися розвитком Старобільська, Луганщини, в незалежності від того чи повернусь я, чи лишатимусь тут", — розказав співак.
Як приклад, Сергій згадав "Тихі вечірки", які вони започаткували в бібліотеці Старобільська. Тоді до події одночасно максимально долучалися 37 міст України, згадує Летучий, усього провели чотири таких дискотеки.
"Молодь збиралася в бібліотеках одночасно в різних містах за допомогою радіо та смартфона. У сучасному світі, на мою думку, можна виходити за рамки свого міста, не перебуваючи в цьому місті. Ужгород — місто маленьких скульптурок, а ми хотіли, щоб Старобільськ був містом невеличких муралів. Створили 10 стінописів два на три метри. Прогулюючись повз наші мурали, можна було познайомитися з міфами, легендами, історією краю", — розповів Сергій Летучий.
Щодо до долі всіх муралів в окупації чоловіку достеменно не відомо. Знає, що три з них — знищили.
"Читав статтю, мовляв, "планомєрно ізбавляємся от нацистських висказиваній кієвской хунти", — так вони написали. Хоча там були вірші про любов. Один з муралів закрили плакатом, кілька — замалювали, що з іншими — не знаю", — розказав Сергій
"Світлофест" на честь Івана СвітличногоІван Світличний — один з лідерів та ідеологів національно-демократичного руху 60–70-х років, критик, літературознавець, поет, перекладач. Він народився в селі Половинкине Старобільського району Луганської області. планували провести літом, але не встигли. Це як незакритий гештальт у мене: відновити мурал у Старобільську "Пливи, рибо" і провести цей фестиваль — програма мінімум, яку я хотів би зробити. Це якраз щодо повернення додому. Хоча б для цих цілей варто повернутися після перемоги".
Про повернення до музики та перший альбом
"Повернемось додому" — це ще й про повернення до себе, до свого коріння, до своєї автентичності, пояснює автор. Для нього, наприклад, це означає ще й повернення до музичної кар'єри після тривалої паузи. Натомість він зазначає, що не хотів, щоб пісня вийшла сумною.
"Зараз і так багато горя, страждань. Мені хотілося, щоб ця пісня була динамічною — більше про рух, про дію. Багато людей мені писали, що це такий гімн вимушених переселенців. Я не знаю, чи добре це, чи — ні. Якщо люди трішки відрефлексують, якщо людям стане легше і вийде подарувати їм трішечки любові — то це все було недаремно", — розказав Летучий.
В альбомі "Повернемось додому" сім треків, у різному стилі та жанрах. Сергій додає, усі пісні мають важливу послідовність і зв’язок: “Пісні зібралися в один пазл, а йшов я до цього майже 10 років. Це ніби книга, де є три розділи — до та після 2013 року та 2022 . І третій розділ — це я зараз”, — ділиться музикант.
Сингл, альбом та кліп Сергій Летучий випустив за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram