Переселенці-музиканти з Авдіївки відновили хаб у Дніпрі та відкривають рок-школу

У травні переселенці з Авдіївки планують відкрити рок-школу в Кам'янському Дніпропетровської області. Музиканти вивезли з міста своє обладнання та відкрили в евакуації музичний хаб, у ньому відновили репетиції гуртів та будуть проводити творчі заходи.

17-річний Вадим Коростіль, вихованець рок-школи з Авдіївки та вокаліст гурту "Метаморфоза", два роки не мав змоги грати в гурті, поки не відновили діяльність музичного простору. Хлопець написав пісню в евакуації у Дніпрі, в ній він співає, що сумує за рідним містом та обов'язково повернеться.

Переселенці з Авдіївки гурт "Метаморфоза", Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

"Тексти — різні, коли тільки почалася війна та ми виїхали з Авдіївки, мені було дуже сумно, то я писав ліричні пісні про домівку, про те, як я хочу туди повернутися. Ми написали дві пісні з гуртом, а взагалі, ми хочемо писати більш фентезійні (в стилі фентезі — ред.) пісні. У нас є кілька таких пісень, ми плануємо написати альбом в стилі фентезі", — ділиться вокаліст гурту.

Вокаліст та ритм-гітарист гурту "Метаморфози" Вадим Коростій, Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

За словами співзасновника громадської організації "Сила ідей" і "Музична варта" Олексія Савкевича, в Авдіївці музичний простір працював для молоді, яка прагнула навчитися грати.

"В Авдіївці формат був такий: молодь, яка вміє грати на гітарі, на барабанах, вчить того, хто не вміє, якимось азам, основам, того, хто хоче спробувати хоча б як це", — розповів Олексій Савкевич.

Переселенці з Авдіївки гурт "Метаморфоза", Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Обладнання — акустичну систему, барабанну установку, гітари, синтезатори, вдалося вивезти з Авдіївки. Цьогоріч знайшли приміщення, зробили ремонт власними силами та відновили роботу музичного простору.

"Цей простір був як інкубатором музичних гуртів. Починалося все з одного гурта, який там тренувався, а у 2021 році, коли ми проводили третю рок-школу, то в нас виступали на різних концертах вже п'ять гуртів", — розповів Олексій Савкевич.

Співзасновник ГО "Сила ідей" та "Музична варта" Олексій Савкевич, Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Спочатку після евакуації команда намагалась знайти студію у Дніпрі.

"Ми намагалися з хлопцями студію якусь знайти в Дніпрі, але це було задорого для нас, де нам гроші брати? Тому пауза була велика. А коли вдалося цей відроджений хаб з Авдіївки організувати знову — я була так рада. Знов є місце, куди можна прийти пограти", — бас-гітаристка гурту "Метаморфоза" Валерія Єгорова.
Переселенка з Авдіївки та бас-гітаристка гурту "Метаморфози" Валерія Єгорова, Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Валерії 18 років, на гітарі грає з 13 років. Гурт взяв участь у конкурсі проєктів "Штукатон", стали переможцями та отримали гроші на відкриття рок-школи в Кам'янському.

"Штукатон — це триденний інтенсив, задля того, щоб команди, там було дев'ять команд — могли організувати себе та подати до суддів свою ідею, яку вони хочуть реалізувати. "Ми просили гроші на комбопідсилювачі, наприклад, як у нас "Маршал", на мікрофон, для виступів на вулиці, і розхідні матеріали — барабанні палички, гітарні струни, медіатори, інше", — розповіла Валерія.

Переселенка з Авдіївки та бас-гітаристка гурту "Метаморфози" Валерія Єгорова, Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Рок-школу на базі цього музичного простору планують відкрити в травні, школа буде для учнів з 12 років — переселенців та жителів Дніпропетровщини.

Переселенці з Авдіївки гурт "Метаморфоза", Кам’янське, Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram