Як змінилась ціна хліба на Донеччині та чи буде подожчання через втрату врожаю

Хліб білий. Кадр з відео Суспільне Донбас

У Донецькій області працює третина від тих підприємств харчової промисловості, що працювали тор повномасштабного вторгнення. Великі виробництва хліба наразі функціонують у Дружківці та Словʼянську. Проблеми з логістикою та втратою врожаю можуть вплинути на ціну хліба.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора департаменту агропромислового комплексу Олена Рибакова.

"В нас на підконтрольній території залишились 79 підприємств харчової промислової та переробної промисловості, але на сьогодні з них працюють тільки 27. З них 14 підприємств — хлібопекарська галузь, але такі великі, крупні підприємства, які були в Бахмуті, Сіверську та Торецьку наразі не працюють, або через окупацію, або через обстріли", — повідомила Олена Рибакова.

Посадовиця додала, що великі хлібопекарські підприємства в області наразі працюють у Словʼянську та Дружківці. Також хліб виробляють дрібні торговельні підприємства на власних потужностях. Окрім місцевих виробництв, хліб на Донеччину завозять з Дніпропетровської та Запорізької областей.

За прогнозом Рибакової, проблеми з втратою врожайності можуть вплинути на ціну хліба, проте це підвищення ціни не буде суттєвим.

З початку року ціна на борошно першого ґатунку зросла на 11%.

Станом на початок літа в порівнянні з початком року ціна хліба змінювалась так:

  • житньо-пшеничний — подорожчав на 3%,
  • пшеничний — подорожчав на 7%,
  • батон нарізний — подорожчав на 20%,
  • бородинський — подешевшав на 10,5%.

За словами чиновниці, окремо на підвищення цін впливає подорожчання перевезень. Через це 17 травня уряд прийняв постанову, згідно з якою фермери мають знижку на 30% для перевезення своєї продукції залізницею.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram