Виїхав з окупованого Луганська, аби боронити Україну: історія оператора БпЛА з батальйону "Небесна Кара"

Військовослужбовець батальйону "Небесна Кара" на псевдо "Інвок" шість років жив в окупованому Луганську, потім виїхав і у 2021 році став на захист України. Чоловік працює із ударники дронами. Про те чим небезпечний БпЛА "Кажан", як втратив брата на війні і як жив у рідному місті при окупантах — боєць розказав Суспільне Донбас.

Військовослужбовець "Інвок" батальйону "Небесна Кара" у лавах Збройних сил України — чотири роки. Нині працює із ударними БпЛА, серед них — дрон "Кажан".

"Активний дрон "Кажан", призначений для того, щоб носити важке БКбоєкомплект, на кшталт, ТМ-62ТМ — маркування протитанкової міни. У нього вантажність — 10-15 кілограмів, може віднести на 7-8 кілометрів. За бажанням можна віднести та більше — 2-3 ТМ. Працюємо тільки вночі, тому що "птах" великий, дуже помітний. Працюємо з бліндажів", — говорить військовослужбовець.

Військовослужбовець батальйону "Небесна кара" на псевдо "Інвок" працює з дроном "Кажан", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
"Основні цілі — це знищення укріплення ворога. Тобто такі, як бліндажі, можливо, якісь споруди. Є ще можливість дистанційного мінування. Тобто можна занести в тил ворога на 7-8 кілометрів ТМ, для того, щоб не допустити проходи якоїсь техніки важкої, на кшталт, танків, "мотолиг", — розповів "Інвок".

За його словами, здебільшого минують дороги, проходи між посадками. "Так за останні два-три місяці таким чином було знищено, близько 7-8 одиниць різної техніки — "мотолиги", автомобілі", — говорить "Інвок".

Дрон "Кажан", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Інвоку" 27 років, він з Луганська. До 2020 року перебував в окупації, через сімейні обставини виїхати не міг. А коли вийшло потрапити на підконтрольну Україні територію, пішов боронити країну.

"У 2021 пішов служити, бо в мене служив брат, і він мене з собою покликав. Тобто з першого дня повномасштабної війни я перебуваю тут. У 2014 році у мене виїхати не вийшло, бо я мав сімейні проблеми, необхідно було залишитися. Після було звичайно важко звідти вирватись, але, слава Богу, вийшло", — ділиться "Інвок".

"Під окупацією, виходить, майже 7 років. Багато чого там я бачив. Здебільшого, звісно, ​​це занепад. Занепад взагалі у всіх напрямках. Відсталість з'явилася якась у всьому у людей. Тобто це у фінансовому плані, це якось у психоморально-емоційному, не знаю, як навіть правильно описати. Тому що було видно, що більшість людей — не підтримує. Просто ніхто нічого не може вдіяти", — згадує життя в окупованому Луганську чоловік.
Військовослужбовець батальйону "Небесна кара" на псевдо "Інвок", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

У перші місяці повномасштабного вторгнення брат загинув, розповідає боєць. Він служив у штурмовій бригаді.

"Починаючи з 2014 року, з приходом так званого "російського миру", моє життя кардинально змінилося, і це зруйнувало мої найкращі роки. В цьому моя мотивація. Другий мотив — це загибель брата в перші два місяці вторгнення", — говорить боєць.

"Інвок" згадує, спочатку був у розвідці, працював з дронами, потім його перевели на великі ударні безпілотники.

"Відразу вийшло так, що поставили на великі ударні дрони, такі як "Кажан", "Вампір". І вже понад рік я працюю з цими "птахами", — каже "Інвок".

Дрон "Кажан", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Чоловік говорить: мріє повернутися в рідний український Луганськ.

"Це моя мала Батьківщина, я там народився, я там виріс. Народився я в Україні, в українському Луганську. Тому, звісно, ​​я хотів би повернутися. Якби там був прапор України, то — звісно.".

"Мрію, щоб закінчилася війна. І щоби росіяни понесли належне покарання. Тобто цілком і повністю там немає невинних. Я вважаю, якщо ти себе якось огородив і сказав: "це не моє, я поза політикою", як вони люблять казати: у будь-якому разі це — твоя країна. І твоя мовчанка — це твоя згода на все, що відбувається", — вважає боєць.

Дрон "Кажан", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів та за підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.