"Якщо я його побачив, шанс в нього дуже маленький". Історія бійця 80-ї ОДШБр, який "затрьохсотив" понад сотню окупантів

Оператор БпЛА 80-ї ОДШБр Сергій керує дроном, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Майже рік у війську та на передовій воює 21-річний Сергій. Він — оператор ударних дронів, боронить Україну від російських військ на Донецькому напрямку. Всі свої польоти записує на відео, розповідає, впродовж служби на Донеччині, понад сто окупантів зміг поранити.

Суспільне Донбас розповідає історію оператора БпЛА 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, який повернувся з Польщі, аби стати до війська.

Дивіться нашу розмову із Сергієм, де він розповідає про найбільш "гарячі дні", як поводяться окупанти на полі бою та як здають своїх.
Оператор БпЛА 80-ї ОДШБр Сергій, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Військовослужбовець Сергій до повномасштабного вторгнення шість років жив та навчався у Польщі. З березня минулого року, повернуся в Україну й пішов у військо. Контракт уклав із 80-ю окремою десантно-штурмовою бригадою.

"Коли я приїхав сюди, то виявилось, що не вистачає людей на операторів БпЛА й мене мій командир відправив на точку до хлопців, які вже літали на той момент, й так я зрозумів, що я їм підходжу", — розповідає Сергій.

Це нині він — оператор ударного дрону, спочатку Сергій працював із розвідувальними БпЛА.

"Перший мій виїзд був трошки. Ну, як і для кожного неочікуваний, шоковий. Я приїхав, мав почекати в певному місці провідника. Він прийшов за мною, забрав мене й коли ми йшли вже на місце, де ми мали працювати, почався обстріл. І я біжу, не розумію, що відбувається, вибухи, забігаю в бліндаж. Я годину, мабуть, просто не міг ні говорити нормально, нічого не міг".
Оператор БпЛА 80-ї ОДШБр Сергій, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Як оператор ударного БпЛА боєць багато спостерігає за поведінкою та тактикою російських вояк. Каже: своїх не шкодують, в прямому сенсі слова переступають і йдуть далі.

"Йде група, там, наприклад, першого "забаранили", й вони просто переступають через нього, через його труп або через "трьохсотого". Дуже часто, вони просто проходять повз і йдуть далі. Ситуації бували різні. Хтось тікає, хтось починає стріляти, хтось пробує сховатись, деякі хрестяться, деякі палками махають. Але якщо я вже побачив його, і він, скажімо так, рухається в сторону наших позицій, то шанс у нього вижити дуже маленький", — розповідає оператор дронів.

Фото: Суспільне Донбас
"Якщо брати саме постраждалих, тобто "трьохсотих", то їх вже більше сотні. Вбитими, я думаю до сотні ще не дійшло. Але тих, яких зачепив саме мій "скид", то їх вже точно більше сотні".
Сергійоператор ударного БпЛА 80 ОДШБр

Нині Сергій продовжує воювати проти армії РФ на Донецькому напрямку, а також збирає гроші на нову техніку. За його словами, бувають дні, коли уходить чи не пів сотні боєприпасів.

Дрон, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Найбільш такий гарячий день в мене був: тоді мені довелось використати 45 боєприпасів за день. Це дуже багато, — згадує Сергій. — Дуже часто я вилітав. І не тільки я, а ще й інші пілоти мені допомагали. Багато ми в той день тоді використали. Але все ж таки більшість була влучними. Ворог не доходив, а навіть якщо підходив до наших позицій, він надовго не затримувався там живим".

Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram