Перейти до основного змісту

Майже пів тисячі навчальних закладів пошкоджено на Дніпропетровщині внаслідок обстрілів — голова облради Лукашук

Наслідки удару РФ по гімназії на Криворіжжі. Суспільне Дніпро

Унаслідок обстрілів російської армії на Дніпропетровщині зазнали пошкоджень понад 400 закладів освіти.

Про це у Telegram повідомив голова обласної ради Микола Лукашук.

За словами посадовця, найбільше їх у Дніпровському, Криворізькому, Нікопольському та Синельниківському районах, оскільки вони регулярно зазнають атак.

"Попри складну безпекову ситуацію, ми докладаємо всіх зусиль, аби забезпечити дітям доступ до якісної освіти. Завдяки підтримці міжнародних партнерів у місті Апостолове на Криворіжжі, де було зруйновано всі три школи, вдалося відкрити сучасний освітній простір", — зазначив Лукашук.

Він також додав, що на 2025-й рік передбачено майже 68 млн грн на модернізацію навчальних закладів, впровадження нових освітніх технологій для реалізації програми "Освіта Дніпропетровщини до 2027 року".

Що відомо про реформу старшої школи в Україні

Профільна реформа старшої школи змінить підходи до навчання у старших класах і будуватиметься на нових можливостях у виборі профілю навчання, всебічному розвитку та індивідуальному підході до кожного учня.

Реформа передбачає перехід на трирічну профільну освіту. Вже у 2027 році десятикласники зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним. Відтак, учні вчитимуться 12 років у школі замість 11. Крім цього, планується збільшити кількість дітей у старших класах до 100 в одній паралелі.

Про реформу середньої освіти

Згідно із Законом України "Про освіту"перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році. План переходу на 12-річну систему навчання є частиною масштабної реформи освіти, яка почалася в Україні ще у 2016 році і має назву Нова українська школа (НУШ).

У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, зокрема перехід на 12-річну систему шкільної освіти. У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Із 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.

Навчання за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочалося 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти мало розпочатися 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти має розпочатися з 1 вересня 2027 року.

Один з етапів НУШ — реформування старшої школи. Так, всі заклади освіти в Україні мають бути поділені на групи:

  • початкова школа — 1-4 класи;
  • середня школа — 5-9 класи;
  • профільні ліцеї — 10-12 класи.

11 вересня 2024 року міністр освіти Лісовий зазначав, що зараз Україна підійшла до найскладнішої частини реформи загальної середньої освіти — реформи старшої профільної школи.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції