alyona alyona та Jerry Heil зібрали 10 млн грн на відбудову гімназії на Криворіжжі. Який вигляд має заклад нині

10 мільйонів гривень на відбудову гімназії на Дніпропетровщині зібрали "бронзові" призерки Євробачення alyona alyona та Jerry Heil. Збір розпочали 25 квітня, а закінчили за місяць.

В ніч на 11 жовтня 2022 року війська РФ вдарили по закладу артилерійським снарядом. Тоді армія Росії була за три кілометри від населеного пункту.

В якому стані зараз гімназія та скільки коштів потрібно, аби відновити школу – читайте у матеріалі Суспільного.

У будівлі вщент зруйновані шість класів, в інших — вибиті вікна та понівечені стіни.

Фото: Суспільне Дніпро

Один зі зруйнованих кабінетів — класна кімната школярки Софії. Дівчинка розповіла: раніше там проводили уроки української мови, математики та природознавства. Тепер у кабінеті немає однієї стіни, на інших — тріщини, а всі вікна — вибиті.

"Найтепліший спогад, це на день народження кожен приносив солодощі, ми після уроків сідали і святкували. Нам тепер після зруйнованої школи нема де вчитися, тільки в телефонах, планшетах", — розказала школярка.

Фото: Суспільне Дніпро

Побиті два кабінети — англійської та психології. Після влучання російського снаряда суміжна стіна повністю зруйнована. А там, де висіла дошка — тепер провалля.

"Ми приклали тут свої рученята, що ми тут усі були. Це просто був жах. Я не могла сприйняти цю інформацію, але все зруйноване, тільки спогади залишилися і все", — сказала школярка Катерина.

Фото: Суспільне Дніпро

Дата на дошці в одному з розбитих кабінетів й досі 23 лютого — за день до початку повномасштабної війни. Працівниця закладу Тетяна Магда розповіла, всіх дітей тоді перевели на онлайн-навчання. У 2022 році війська РФ були за три кілометри від селища.

"Усі жителі села, хто міг, всі приходили декілька днів розбирали завали. Коли пішли тоді осінні дощі, після того, як влучила ракета, люди всі брали участь у тому, щоб законсервувати стіни для того, щоб вони вціліли і достояли до того часу, коли школу почнуть відбудовувати", — розказала жінка.

Фото: Суспільне Дніпро

На початку повномасштабної війни у гімназії навчалися понад 200 дітей. Ця школа — єдиний навчальний заклад у селі, сказала вчителька Людмила Таранович.

"Треба відбудовувати село, треба відбудовувати освіту в селі. І щоб це була освіта інноваційна, нова школа, школа майбутнього у селі. Щоб село жило і працювало", — розповіла Людмила.

Фото: Суспільне Дніпро

За попередньою оцінкою для повної відбудови гімназії потрібно близько 70 мільйонів гривень, каже староста села Ольга Шайтанова. Тож кошти, які зібрали представниці України на Євробаченні, лише сьома частина потрібної суми. За її словами, ремонт планують почати після завершення війни.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро