Перейти до основного змісту

Трирічна профільна освіта в Україні: які реформи запровадять на Дніпропетровщині

З 1 вересня 2027 року в Україні діти в середній та старшій школі навчатимуться по-новому. Реформа передбачає перехід на трирічну профільну освіту. Відтак, учні вчитимуться 12 років у школі замість 11. Крім цього, планується збільшити кількість дітей у старших класах до 100 в одній паралелі.

Про це під час зустрічі представників реформи профільної освіти з членами громад Дніпропетровщини розповів заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, повідомили кореспонденти Суспільного. Говорили і про те, які нововведення запровадять в регіоні.

У Дніпрі пройшла зустріч представників реформи профільної освіти з членами громад Дніпропетровщини. Суспільне Дніпро

За його словами, з 2027 року учні 10–12 класів будуть обирати профіль навчання. Проте освітянин зазначив, що школярі зможуть вивчати також предмети не за фаховим спрямуванням та освоювати додаткові курси.

"Цього вибору з кожним роком буде ставати більше. Десятий клас буде більш адаптаційним, в якому можна буде обирати близько 30% предметів. А вже у дванадцятому класі дитина матиме змогу самостійно обирати більшість предметів", — пояснив Дмитро Завгородній.

Заступник міністра освіти та науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній. Суспільне Дніпро

Заступник міністра розповів, що загалом буде три профілі навчання: мовно-літературні класи, економічно-соціологічні, та такі, в яких вивчатимуть природничі науки, технології, технічну творчість та математику. Додав: всередині цих класів заклади освіти зможуть створювати власні профілі навчання.

Через нестачу дітей для нової освітньої програми деякі школи будуть перекласифіковані у гімназії. Реформа, зокрема, стосуватиметься Слобожанської, Чумаківської, Партизанської та Сурсько-Литовської громад Дніпропетровщини. Учні будуть відвідувати навчальні заклади в інших громадах або містах, зауважив експерт швейцарсько-українського проєкту "Децентралізація для розвитку демократичної освіти DECIDE" Павло Остапенко, який моделює цю реформу.

Заступниця голови начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ірина Грицай зазначила, що наразі вони працюють над розробкою довезення школярів до навчальних закладів.

Заступниця голови начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ірина Грицай. Суспільне Дніпро

"Ми минулого року і цьогоріч отримали 40 автобусів. Ми розраховуємо на державну субвенцію та паралельно спілкуємося з нашими партнерами", — додала посадовиця.

Ірина Грицай розповіла, що на сьогодні вже сформовано 161 академічний ліцей. Вона також не виключає зміни у реформі через повномасштабне вторгнення.

Авторка: Мирослава Заблуда

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції