Побиття "тітушками" та протести. Історія учасника Революції Гідності з Дніпра

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. 10 років тому силовики почали використовувати вогнепальну зброю проти учасників Революції Гідності. Сергій Карноза брав участь в акціях протесту. Спочатку виходив у Дніпрі, а потім поїхав і в Київ.

Спогади чоловіка про перебіг Революції – читайте у матеріалі Суспільного.

У Дніпрі під час однієї з сутичок із силовиками Сергію зламали ногу, розказав чоловік.

"Такий тренований хлопець підскочив, вдарив мене в коліно, збив мене з ніг і потім почав бити мене ногами. Били так звані тітушки, які були організовані владою", — сказав він.

Окрім Дніпра разом з ще дев'ятьма активістами з козацької організації Сергій їздив у Київ. Був там у день побиття студентів. Відтоді почав їздити на Майдан регулярно. Разом з іншими активістами створили четверту козацьку сотню, яка розташовувалася біля Головпоштамту. За його словами, тримали позицію до останнього дня Революції гідності.

"Ми побачили, що нічого не буде відбуватися, сіли в машину і поїхали. Ми по приймачу почули, що там відбувається. Були такі думки навіть розвернутися машиною і поїхати назад", — розповів Сергій.

Сергій брав участь у протистоянні на вулиці Грушевського, під час якого вбили жителя Дніпропетровщини Сергія Нігояна. 20 лютого чоловік не був на Майдані, напередодні він захворів і 18 числа поїхав лікуватися.

"Ми бачили як збирався цей Беркут. З усієї України звозили їх автобусами і потім вранці вони пили каву, відпочивали, і готувалися. 18 лютого почався як то кажуть остаточний штурм", — сказав чоловік.

20 лютого внаслідок сутичок на Майдані, за даними Генпрокуратури загинуло 107 людей. Наступного дня підписали угоду про проведення позачергових президентських виборів.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро