"Це був шанс змінити Україну": у Дніпрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні на Алеї Героїв у Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні — 107 загиблих учасників Революції Гідності, яких розстріляли під час сутичок на Майдані у Києві.

Вшанувати пам’ять прийшли й учасники тодішніх подій. 77-річний Анатолій Кривошия розповів Суспільному: у 2014 році спочатку протестував у Дніпрі, а після перших збройних сутичок поїхав допомагати у столицю.

Учасник Революції Гідності Анатолій Кривошия. Фото: Суспільне Дніпро

"Я вже там на барикадах не воював, все таки вік. Доводилося по Києву ще їздити пляшки збирати (для "коктейлів Молотова" — ред.), а потім розливали і хлопці вже кидали подалі, хто міцніший", — сказав він.

Тоді у лютому в Києві були сильні морози, каже чоловік. Розповідає, аби подавити протест, силовики обливали їх холодною водою. Втім, каже, українці продовжували стояти й далі

"Війні вже 10 років. Почалась вона тоді, коли почали розстрілювати. Сергій Нігоян загинув, один з перших, і білорус (Михайло Жизневський — ред.). Сергія прямо на барикаді підстрелили", — говорить Анатолій.

Вшанувати пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні прийшов й місцевий житель Сергій Карноза. За його словами, люди прагнули європейського майбутнього для України, тому й виходили на Майдан.

Учасник Революції Гідності Сергій Карноза. Фото: Суспільне Дніпро

"Коли це все почалося, це був шанс змінити, шанс змінити Україну", — розповів Сергій.

Пам`ять загиблих учасників Революції Гідності у Дніпрі вшановують кожного лютого. Цьогоріч до церемонії приєднались близько пів сотні громадян.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро