Виклали прапор та слово “Воля”: у Дніпрі вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності

. Фото: Суспільне Дніпро

Склали з карток слово “воля”, а потім стали у прапор України. У Дніпрі вшанували пам’ять Небесної сотні. Акцію провели 20 лютого – саме у цей день дев'ять років тому, під час Революції Гідності, загинуло найбільше людей, розповіли активісти Суспільному.

Влаштували акцію, аби вшанувати пам'ять людей, які загинули за демократичне майбутнє України, каже одна з учасниць Олександра Калмикова.

"Ми маємо пам’ятати наших героїв, вони допомагають тримати нашу країну незалежною. Це була боротьба за демократію, за штурм до Євросоюзу відповідно, я це підтримую, і вважаю обов’язком, як громадянина України", – сказала вона.

Особлива сьогодні дата для Анни. Декілька її знайомих загинули під час Революції Гідності. Вона через повномасштабне вторгнення втратила домівку.

"Я відчуваю це свято, тому що війна у мене не один рік. Як дружина військовослужбовця, я розумію, що таке війна, що таке відчувати лють та ненависть до наших колишніх сусідів, ворогів, країни-агресора", – розповіла переселенка з Лисичанська Анна Рясна.

Фото: Суспільне Дніпро

Олександра, Анна та ще понад 50 активістів тримали у руках жовто-блакитні картки. Для того, аби скласти слово чи прапор України, учасники перегортали таблички.

"Саме така акція вперше, раніше ми робили інші заходи – на площі героїв Майдану зі свічками, але в такому форматі вперше", – сказав заступник директора міського департаменту молодіжної політики Сергій Луденський.

Також у Дніпрі відбулося покладання квітів на Алеї пам’яті. Туди прийшли посадовці, правоохоронці, духовенство та активісти.

"Українці згадали своє коріння, яке місце їх у світі, події Майдану – переломний момент у нашій історії. Тоді за синьо-жовті прапори зупиняли машини, били вікна у машинах", – сказав громадський діяч Віктор Кучинський.

Духовенство справило молебень, загиблих учасників Революції Гідності вшанували хвилиною мовчання.

Фото: Суспільне Дніпро

Революція гідності

Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву "Революція гідності". Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.

"Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого.

Читайте також

У Дніпрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

"Рабів до раю не пускають" — Зеленський вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро