У Дніпрі представили проєкт меморіального комплексу жертвам Голокосту

. Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

У Дніпрі відзначили 80-ті роковини першого масового розстрілу євреїв нацистами. Біля ЦУМу провели міжконфесійну молитву. Потім учасники пройшли маршем пам'яті до стели жертвам Голокосту в парку Гагаріна. Тут відбувся траурний мітинг, на якому презентували проєкт майбутнього меморіального комплексу.

80 років тому в парку Гагаріна нацисти розстріляли близько 11 тисяч євреїв. Федір Грищев розповідає: його родичів також вбили під час Другої світової.

“Не тут, не у Дніпрі, а в іншому обласному центрі — у Вінниці. У таких саме ровах лежать мої родичі. Людей просто знищували цілеспрямовано, системно”, - говорить чоловік.

Вчителька Олена Ступак запросила на захід своїх учнів. Каже: не може лишатися осторонь цієї теми.

“Я українка, але я не хочу, щоб на нашій землі чи будь-де повторювалися такі ситуації, де знищується цілий народ. Просто через те, що він такої національності”, - каже Олена.

Під час мітингу Єврейська громада Дніпра представила проєкт майбутнього меморіального комплексу, який планують встановити на місці розстрілів. За словами директора єврейської громади Дніпра Зеліга Бреза, комплекс мають створити впродовж 2022 року. Він матиме 11 тисяч ніш на честь кожного із загиблих. Крім того, тут будуть увічнені 4200 імен жертв, які вдалося встановити.

Меморіал планують створити впродовж 2022 року. Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

“Єврейська громада Дніпра оголосила збір коштів на створення цього меморіалу. Від усіх небайдужих людей, організацій. Ми дуже розраховуємо, що кожна людина зголоситься, зробить внесок. І на цьому місці жителі міста, відвідувачі з інших країн зможуть побачити і відчути атмосферу тих страшних подій”, - сказав Зеліг Брез.

Учасники мітингу запалили символічні свічки пам’яті, аби вшанувати загиблих.

Читайте також

- Виставка і молебень. У центрі Дніпра вшанували пам'ять 11 тисяч місцевих євреїв-жертв Голокосту

- На Дніпропетровщині на місці розстрілу 18 жертв Голокосту встановили пам'ятний знак

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро