Перейти до основного змісту

Українські проєкти на Бієнале архітектури 2025 у Венеції будуть представлені у двох національних павільйонах: що відомо

Проєкт національного павільйону України на Архітектурній бієнале 2023. Пресслужба

19-та Міжнародна архітектурна виставка, або Бієнале архітектури 2025 у Венеції оприлюднила участь національних павільйонів — на виставці буде представлений національний павільйон України (на одній із головних локацій — Арсенале). Крім того, у павільйоні Франції деомнуструватимуть роботи українських архітекторів.

Про це йдеться на сайті бієнале.

Україна на архітектурній бієнале у Венеції

Яким буде проєкт, наразі не оголошено. Зазначають, що комісаркою проєкту є Тетяна Філевська — креативна директорка Українського інституту, дослідниця українського авангарду, кураторка.

Нагадаємо, у 2023 році Україна повернулася на Бієнале архітектури у Венеції через 9 років відсутності. Тоді комісаркою проєкту була Мар'яна Олеськів, яка очолювала Державне агентство розвитку туризму (її було звільнено з посади у січні 2025 року після завершення 5-річної каденції).

Національний павільйон України мав назву Before the Future ("Перед майбутнім") (куратори — Ірина Мирошникова, Олексій Петров та Борис Філоненко). Він об'єднав близько 30 учасників та учасниць, що представили п'ять тимчасових об'єднань та колективів для обговорення питань сьогодення й майбутнього, зокрема теми відбудови, екології, турботи, комеморації та майбутнього зсередини українського контексту.

Більше про концепцію павільйону — читайте в матеріалі Суспільне Культура.

Каталог національного павільйону України на Міжнародній бієнале архітектури 2023 "Перед майбутнім". Книга за мотивами національного павільйону України на Венеційський архітектурній бієнале. Фото із сайту видавництва ist publishing

Україна у павільйоні Франції

Проєкт France: Living With / Vivre Avec на Бієнале архітектури у Венеції представляє Францію через концепцію "жити разом", досліджуючи, як архітектура може адаптуватися до сучасних викликів — екологічних, соціальних, урбаністичних.

Кураторами стали Домінік Жакоб та Брендан Макфарлейн разом з Еріком Даніелем-Лакомбом та Мартіном Дюплантьє.

У своєму проєкті вони залучили широке коло міжнародних архітекторів, дослідників та студентів, які представляють різні підходи до урбаністики, екологічного дизайну, соціальної архітектури, зокрема і з України (Харківська школа архітектури).

Основні теми експозиції: архітектура перед лицем кліматичних змін, міста майбутнього — гнучкість та спільне життя; відновлення постконфліктних та кризових територій (саме тут будуть представлені архітектори з України Ro3kvit, Zotov&Co, MRIIA, Big City Lab, які презентують плани реконструкції українських міст); архітектура як політичний жест та інше.

Коли відбудеться Бієнале архітектури 2025

Biennale Architettura — міжнародна виставка архітектури, яка проводиться кожні 2 роки у Венеції. В її межах країни-учасниці мають змогу облаштувати власні павільйони та презентувати свою архітектурну візію.

Головна мета виставки — продемонструвати архітектурні рішення, які б давали відповіді на сучасні соціальні, технологічні та культурні виклики.

19-та Міжнародна архітектурна виставка триватиме з 10 травня до 23 листопада 2025 року (попереднє відкриття – 8 і 9 травня).

Куратором цьогоріч став Карло Ратті, архітектор, інженер та викладач у MIT та Політехнічному університеті Мілана.

Він також є директором Senseable City Lab і засновником архітектурного та інноваційного бюро CRA – Carlo Ratti Associati (Турин, Нью-Йорк і Лондон).

Свій кураторський проєкт Карло Ратті назвав Intelligens та пропонує переосмислити роль архітектури в епоху адаптації. Для цього він об'єднав понад 750 учасників із різних сфер — від архітекторів і кліматологів до фермерів і програмістів. Відбір учасників здійснювали відкритим методом — таким чином серед них опинилися як нобелівські лауреати, так і молоді дослідники.

Intelligens також налагоджує співпрацю з міжнародними організаціями, як-от COP30, C40, Davos Baukultur Alliance, щоб розширити дискусію про адаптивну архітектуру.

Публічна програма GENS об'єднає конференції та події, залучаючи широку аудиторію до обговорення майбутнього містобудування.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції