Перейти до основного змісту

Музей книги і друкарства України став членом Міжнародного товариства Ґутенберґа

Директорка Музею книги і друкарства України Валентина Бочковська. Bochkovska Valentyna/Facebook

Музей книги і друкарства України долучився до Міжнародного товариства Ґутенберґа, яке об'єднує дослідників друкарства з усього світу.

Про це повідомила директорка музею Валентина Бочковська у своєму дописі.

Міжнародне товариство Ґутенберґа, засноване у 1901 році в Майнці, є однією з провідних організацій, що вивчають історію та розвиток друкарства. Долучитися до товариства можуть як фізичні, так і юридичні особи, а його члени отримують доступ до наукових публікацій, заходів і щорічних загальних зборів.

"Учора отримали чудову звістку від Міжнародного товариства Ґутенберґа, яке наступного року святкуватиме своє 125-ліття, про те, що ми набули повноцінного членства у цьому шанованому товаристві", — написала Валентина Бочковська.

Членство у товаристві дає змогу українському музею брати участь у міжнародних наукових ініціативах, отримувати професійну літературу та безкоштовно відвідувати музей Ґутенберґа.

Про товариство

Міжнародне товариство Ґутенберґа — наукова організація, що займається дослідженням історії та розвитку друкарства, писемності та медіа. Засноване 23 червня 1901 року в Майнці, воно є одним із найстаріших наукових товариств у цій галузі та відіграє ключову роль у збереженні та популяризації спадщини Йоганна Ґутенберґа.

Товариство фінансово та ідеологічно підтримує дослідження у сфері друкарства і книговидавництва. Одним із найважливіших результатів його роботи є видання "Щорічника Ґутенберґа" (Gutenberg-Jahrbuch), яке публікується з 1926 року та вважається провідною науковою працею з історії книги та друку. Члени товариства отримують його безкоштовно, а архівні випуски доступні онлайн для зареєстрованих учасників. Окрім цього, у межах серії "Малі друки" (Kleine Drucke) регулярно публікують спеціалізовані дослідження.

Ґутенберґівська премія

З 1968 року товариство разом із містом Майнц вручає Ґутенберґівську премію (Gutenberg-Preis) у розмірі 10 000 євро. Цю нагороду отримують науковці, митці та інженери за видатні досягнення у сфері друкарства. З 1994 року премія щорічно вручається по черзі в Майнці та Лейпцигу.

У 2024 році Валентину Бочковську було нагороджено премією Ґутенберґа за її внесок у збереження культурної спадщини України під час війни.

Про Музей книги і друкарства України

Музей книги і друкарства України розташований на території Києво-Печерської лаври — в будівлі давньої монастирської друкарні, що діяла протягом майже чотирьох століть. Експозиція музею відображає історію книжкової культури українського народу від найдавніших часів Київської Русі до сьогодення.

Як зазначено на сайті музею, він регулярно проводить художні, книжково-ілюстративні та фотовиставки у двох виставкових залах. Окрім цього, музей активно провадить наукову діяльність.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції