Перейти до основного змісту

В Україні створили нове видавництво воєнної літератури: що відомо

Логотип видавництва "Адаптації". Видавництво "Адаптації"

В Україні виникло нове видавництво під назвою "Адаптації", яке спеціалізується на воєнній тематиці.

Про це пише "Читомо" з посиланням на головного редактора видавництва Сергія Манірка.

Основна ідея видавництва — популяризувати воєнну літературу й відкривати її авторів широкому загалу. Команда вирішила насамперед зосередитися на воєнній тематиці, бо хоче дати можливість висловитись усім, хто переживає повномасштабне вторгення.

"Нині ми спостерігаємо трохи сумну тенденцію з тим, що творів про війну, власне, в Україні достатньо, але дуже мало бестселерів у класичному розумінні, які б виходили за кордоном. Ми сподіваємося видати ті романи, які стануть найпродаванішими в Європі чи Америці та які колись стануть основною для екранізацій", — поділився Сергій Манірко.

Редактор також пояснив назву видавництва: вона відсилає до того, як люди адаптовуються до обставин сьогодення.

"Наші проєкти демонструють метаморфози звичайних людей до умов війни. У кожного вони свої. У військових на захист своєї країни, у цивільних на допомогу військовим. Життя кожного українця безповоротно змінилося. Ми адаптувалися до цього непростого часу. І література також адаптувалася", — коментує він.

Зазначається, що видавництво вже співпрацює з 5 письменниками, двоє з них — військовослужбовці ЗСУ. В асортименті видавництва будуть як мемуари військових, так і рефлексії цивільних.

Наразі команда готує перші видання. Серед них — новий роман "Маленький диктатор" Дмитра Бєлова. Це гостра сатира, яка зображає війну в Україні очима кремлівських чиновників, зокрема президента Путіна.

Окрім цього, Сергій Манірко розповів, що триває робота над мемуарами бійця Третьої штурмової бригади — книгу планують видати до літа.

Після публікації перших романів команда видавництва має намір організовувати промотури й зустрічі з письменниками, а також брати участь у книжкових фестивалях.

Видавництво "Адаптації" поки працює у віддаленому форматі, але вже працює над реєстрацією та шукає офіс у Києві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції