Перейти до основного змісту

Росіяни влаштували кібербулінг Артема Котенка, який представляє Україну на "Дитячому Євробаченні"

Ексклюзивно
Артем Котенко. Cуспільне/Анастасія Мантач

Переможець національного відбору на "Дитяче Євробачення" Артем Котенко, який представить Україну на пісенному конкурсі 16 листопада, зазнав масштабної хейтерської атаки в соціальних мережах. Команда Суспільного проаналізувала, що за кібербулінгом стоять російські боти.

Ситуацію прокоментувала для Суспільне Культура музична продюсерка нацвідбору Світлана Тарабарова.

Тарабарова розповіла, що вже другий рік поспіль команда нацвідбору на "Дитяче Євробачення" стикається з хейтом, спрямованим на дітей-переможців.

Анастасія Димид, яка у 2023-му виступила у Франції з піснею "Квітка" та посіла 5 місце, торік теж стала об'єктом хейтерських коментарів, але команді вдалося обмежити доступ 9-річної виконавиці до телефону.

З 11-річним Артемом Котенком ситуація складніша: він самостійно публікує пости й читає коментарі в соціальних мережах. За словами продюсерки, спочатку хлопчик дуже болісно сприймав коментарі ботів.

Світлана Тарабарова стверджує, що з командою Суспільного зв'язалися із проханням про допомогу: створити стоп-слова кирилицею, щоб блокувати негативні коментарі, які ллються сотнями під кожним відео та фото Артема.

"Ми проаналізували: це російські боти, справжня атака. Цього року ми не стали мовчати, тому що наша мета — на цьому прикладі захистити наших дітей, порушити тему кібербезпеки в соцмережах. Ми пояснили Артему, що ці коментарі не мають діяти на нього. Він — гарний, талановитий, неймовірний хлопчик із дуже сильною піснею, який має всі шанси стати № 1", — наголосила Тарабарова.

Світлана Тарабарова. Cуспільне

Попри стоп-слова, боти продовжують генерувати нові й нові коментарі. Саме тому Світлана Тарабарова закликає українців об'єднатися навколо "Дитячого Євробачення" та Артема Котенка:

"На один негативний коментар має бути десять позитивних. Так ви просуваєте музику і нашого фіналіста далі — щоб його почув увесь світ".

Продюсерка додає, що українським дітям треба за будь-якого нападу залишатися сильними, вміти відрізняти правду від негативу й не звертати увагу на хейт — натомість продовжувати робити свою справу: співати, розвиватися, транслювати власну творчість.

"Я дуже рада, що нам вдається порушувати цю тему. Якщо це врятує психологічний стан хоч однієї дитини, і вона навчиться реагувати на хейт, то ми зробили це не просто так", — підсумувала Тарабарова.

Нагадаємо, що Артем Котенко виступить у Мадриді з піснею Hear Me Now.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції