Adobe представив електронну сукню на Тижні моди в Нью-Йорку: вона може змінювати колір

. Фото: adobe/Instagram

На Тижні моди в Нью-Йорку дизайнер Крістіан Кован та компанія Adobe представили електронну сукню, створену за допомогою технології Primrose.

Про 11 лютого це повідомила пресслужба Adobe.

Для ескізів візерунків сукні й обчислювального відображення позицій пелюсток використали векторний графічний редактор Adobe Illustrator, а Adobe After Effects — для графіки.

Сукня складається з гнучких текстильних дисплеїв — "пелюсток", під кожним із них є підкладка з платою, яка дозволяє переходити між відтінками сірого і слонової кістки. Раніше цю технологію використовували лише на невеликих шматках тканини.

"Динамічна сукня відкриває безмежні можливості в дизайні одягу, демонструючи, як статичний одяг може бути перетворений на динамічне вираження мистецтва і технологій", — зазначають в Adobe.

"Мене одразу ж надихнув потенціал цієї технології, і особливо привабила ідея сталості, що лежить в її основі, з можливістю створювати безліч ітерацій одного і того ж одягу. Для мене велика честь бути першим дизайнером, який продемонстрував, як ця дивовижна технологія може бути використана в житті", — сказав сам дизайнер.

Створений за допомогою технологій одяг не вперше з'являється на подіумі.

У 2021 році на Паризькому тижні моди продемонстрували одяг от кутюр, для розробки якого використали програми Adobe Photoshop і Adobe Illustrator.

А у 2022 на показі Coperni на Беллу Хадід "одягли" у сукню з рідкої бавовни. На оголену модель нанесли спеціальну суміш, яка містить волокна бавовни в полімерному просоченні, а під час контакту зі шкірою рідина перетворюється на тканину.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media