Українські проєкти — серед лауреатів дизайнерської премії International Design Awards

. Колаж Суспільне Культура, фото: International Design Awards

Оголосили переможців премії у галузі дизайну International Design Awards 2023 року. Серед них — проєкти від чотирьох українських студій: Yod Group, Bogdanova Bureau, Woo та Between The Walls.

Переможців опублікували на сайті премії.

International Design Awards міжнародна премія в галузі дизайну, створена для відзначення дизайнерів, а також для пошуку нових талантів у галузі архітектури, інтер'єру, графіки та дизайну.

Премію заснували у 2007 році як відповідь на брак визнання та відзначення розумного і сталого мультидисциплінарного дизайну.

Yod Group

Премією відзначили два проєкти студії:

  • HAY Boutique Hotel and SPA by Edem Family

Проєкт готелю отримав срібну нагороду в номінації Hospitality Building Of The Year ("Будівля року в сфері гостинності").

У готель заклали ідею теруарногоТеруар — сукупність природних факторів конкретної місцевості. Маються на увазі такі конкретні умови, як місцевий мікроклімат та мінералогічний склад ґрунтів. дизайну, "локальну естетику з культурними кодами і чесними матеріалами".

У опису проєкту йдеться, що будівля "органічно вписана в ландшафт і нагадує скелю з каскадами рослин. Рослини змінюються так само, як це відбувається на природному пагорбі".

  • One Tea Tree

Проєкт чайної отримав бронзову нагороду в номінації Hospitality Interior Design ("Дизайн інтер'єру в сфері гостинності").

Заклад відкрили на вулиці Рейтарська (Київ) у січні 2023 року. За задумом, інтер'єр має відображати "підхід власників до чаю".

У проєкті зазначено, що дизайнери використали "теплі відтінки, натуральну штукатурку, дерево, фактурні поверхні, сучасні лаконічні меблі та картини українського художника Івана Грабка".

Переможці дизайнерського конкурсу International Design Awards. Скриншот із сайту премії International Design Awards

Bogdanova Bureau

  • Концепт відбудови Макарівської амбулаторії

Проєкт отримав срібло в номінації Healthcare Architecture Design / Clinics ("Дизайн архітектури у сфері охорони здоров'я / клінік").

Зазначено, що амбулаторію в селі Макарів біля Бучі знищили російські військові у березні 2022 року. Тому в основі концепції лежить поєднання сучасної архітектури з "пам'ятником памʼяті".

  • MUKHA (Відень)

Проєкт інтер'єру для концептуального шоуруму отримав срібло в номінації Commercial Interior Designs ("Дизайн комерційного інтер'єру").

Переможці дизайнерського конкурсу International Design Awards. Скриншот із сайту премії International Design Awards

Woo

  • Крісло PLAY

Бренд отримав бронзову нагороду в категорії Home Furniture ("Домашні меблі").

Крісло створили уже після початку повномасштабного вторгнення і презентували у вересні 2022 року в Парижі.

Форма була натхненна дитячою грою, де потрібно влучно кинути кільце, щоб воно зачепилося за вертикальну штангу. Також вона нагадує ментальну головоломку, де кілька кіл з'єднані між собою і потрібно знайти правильний кут, щоб їх роз'єднати.

У грудні 2022 року крісло також здобуло премію Best of Year Awards. Це уперше, коли предмет від українського дизайн-бренду став переможцем в категорії Residential Seating ("Житлова вітальня").

Переможець дизайнерського конкурсу International Design Awards. Скриншот із сайту премії International Design Awards

Between The Walls

  • Marbaloon

Проєкт отримав одразу кілька нагород: срібло в номінації Residential Interior Design / Other Residential Interior Design ("Дизайн житлового інтер'єру / Інше") та золото в номінації Interior Designer Of The Year / Residential ("Дизайнер інтер'єру року / Житлові приміщення").

Це проєкт квартири. У описі проєкту зазначено, що інтер'єр "сповнений плавних і обтічних форм, ніби повітря наповнює їх зсередини та виривається на свободу".

  • Microhome

Цей проєкт мікробудинку теж відзначили у кількох номінаціях: золотом у Residential Architecture Design / Tiny Home ("Дизайн житлової архітектури / Крихітний дім") і Hospitality Architecture Design / Tourism ("Дизайн у сфері гостинності / Туризм") та бронзою в номінації Landscape Architecture Designs / Tourism ("Дизайн ландшафтної архітектури / Туризм").

Це будинок площею 22 м², спроєктований для переселенців у Карпатах — у селі Ділове. Дизайнери зазначають, що він був натхненний модерністськими малими архітектурними формами 1950-х років, а багато елементів інтер'єру мають функції трансформації: спальня перетворюється на вітальню, туалет — на душову.

  • Old&New

Проєкт квартири отримав срібло у номінації Sustainable / Green Interior Design / Sustainable Residential Private Home ("Сталість / Дизайн зеленого інтер'єру / Сталий приватний житловий дім").

За задумом, у проєкті поєднано вінтаж, мінімалізм і класику.

Переможці дизайнерського конкурсу International Design Awards. Скриншот із сайту премії International Design Awards

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media