Чилі стане почесним гостем Франкфуртського книжкового ярмарку у 2027 році

Міністерка культури Кароліна Арредондо Марзан виступає на церемонії підписання угоди з Франкфуртським книжковим ярмарком у Сантьяго. Фото: Chilean ministry of culture

У 2027 році почесним гостем Франкфуртського книжкового ярмарку стане Чилі. Це уже четверта країна Латинської Америки: після Мексики в 1992 році, Бразилії в 1994 і 2013 роках та Аргентини 2010 році.

Про це повідомив президент і генеральний директор Frankfurter Buchmesse Юрген Боос.

"Ми не лише дізнаємося більше про яскраву та молоду видавничу сцену Чилі й відкриємо нові літературні голоси, але й заглибимося в літературний світ таких відомих письменників, як Пабло Неруда, Ізабель Альєнде та Роберто Боланьо", — зауважив він.

Міністерка культури Кароліна Арредондо Марзан додала, що це буде чудовою нагодою показати "світові життєву силу, оригінальність і красу чилійської літератури, а також винахідливість багатьох видавництв, які допомагають новим літературним голосам знайти свою авдиторію".

Як сказав президент Габрієль Борич, інвестувати в культуру — це інвестувати в кращий світ. Він взяв на себе відповідальність за те, щоб це сталося, і ми дякуємо йому за це.

Раніше Франкфуртський ярмарок залучав почесних гостей один раз на два роки, а з 1988 року традиція стала щорічною. У 2023 році почесним гостем була Словенія.

Програма зосереджена на демонстрації літературної культури країни — почесної гості, а також на створенні основної платформи для продажу прав на видання та переклади, що є основою комерційного контексту професійної книжкової виставки.

Повний перелік майбутніх почесних гостей:

  • 2024 — Італія;
  • 2025 — Філіппіни;
  • 2026 — Чехія;
  • 2027 — Чилі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media