Українську оперу "Чорнобильдорф" покажуть у межах фестивалю перформативного мистецтва в Нью-Йорку

Фото: Олена Зашко

У межах The Prototype Festival у Нью-Йорку (США) відбудеться вісім вистав української археологічної опери Chornobyldorf композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

Про дати показів повідомили автори опери на своєму сайті.

Chornobyldorf, або "Чорнобильдорф" — українська археологічна опера, перформативне видовище, яке поєднує безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків.

Створена у 2020 році, вона розповідає про людей, що вижили після серії катастроф і опинилися у світі постапокаліпсису. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів і галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів.

Назва — гібридне поєднання знайомого нам топоніма Чорнобиль та назви австрійського міста Цвентендорф. Їх об'єднує атомна історія. Це міста, де свого часу були побудовані атомні станції. У Чорнобилі сталась масштабна катастрофа, у Цвентендорфі станція так і не відкрилась через протести місцевого населення.

Вистава "Чорнобильдорф". Фото надане пресслужбою

Вистава "Чорнобильдорф". Фото надане пресслужбою

Вистава "Чорнобильдорф". Фото: Олена Зашко

Музика опери базується на інтеграції фольклорного матеріалу Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії) з мікротональною музикою та деконструйованими цитатами класично-романтичної епохи.

Вистава поєднує народний і класичний спів із фізичним театром, танцями, унікальними музичними інструментами та кінематографічними відеоновелами.

Опера увійшла до шістки найкращих опер і музично-театральних вистав за версією всесвітньої мережі Music Theatre Now, а британська газета The Times назвала її "сучасним українським шедевром, який варто побачити кожному"

The Prototype Festival — це щорічна подія у сфері перформативного мистецтва, що проходить у Нью-Йорку. Він фокусується на демонстрації робіт у різних сферах, включно з оперою, музичним театром та іншими міждисциплінарними формами перформансу.

Побачити там виставу можна буде 11, 13–15, 18–21 січня 2024 року.

Про те, як торік відбувалася прем'єра вистави у Роттердамі — дивіться у відео проєкту "Artилерія" від Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media