Український стенд у Франкфурті відвідав консул США Норман Тетчер Шарпф

. Фото: Ukrainian Institute - Український інститут/facebook

Український національний стенд продовжує працювати на 75-му Франкфуртському книжковому ярмарку. Його відвідав консул США у Франкфурті-на-Майні, а також тут відбулася дискусія про Донецьку область.

Про це розповіла в етері Радіо Культура головна редакторка редакції літературних програм Радіо Культура Олена Гусейнова, яка перебуває у Франкфурті.

Норман Тетчер Шарпф

На український стенд завітав консул США у Франкфурті Норман Тетчер Шарпф.

За словами Гусейнової, він поспілкувався з видавцями та усіма іншими присутніми на стенді. Також йому подарували повну книжок екоторбу з малюнками Поліни Райко, чий музей було знищено на Херсонщині внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.

Сам консул зауважив, що вчив одну зі слов'янських мов [сербську — Гусейнова], тому навіть спробував прочитати назви книжок українською.

"Він навіть почав читати назви й був дуже зацікавлений, і пішов з дуже хорошим пакетом книжок про українське мистецтво й українських військових", — зауважила вона.

Також Гусейнова додала, що Шарпф наголошував на тому, що він вірить, що США буде з Україною стільки, скільки потрібно, "і в цій фразі ми, звичайно, чуємо те, що Сполучені Штати будуть з нами в матеріальному сенсі. Передусім ми думаємо про зброю, яка допоможе нам наступного року святкувати перемогу на стенді Франкфуртського книжкового ярмарку".

Стенди Українського інституту у Франкфурті. Фото: Ukrainian Institute - Український інститут/facebook

Стенди Українського інституту у Франкфурті. Фото: Ukrainian Institute - Український інститут/facebook

Дискусія про Донеччину

19 жовтня також відбулась дискусія "Як радянська модернізація стерла історію та отруїла землю" (How Soviet modernization erased history and poisoned the earth) за участі:

Модерував зустріч дослідник Максим Яковлєв.

Гусейнова зауважила, що Truth Hounds — це організація, яка ще з 2014 року займається документуванням російських злочинів на території України, і саме в ній працювала Вікторія Амеліна, яка загинула внаслідок влучання російської ракети в Краматорську 1 липня 2023 року.

"Це була така дуже гостра, болісна розмова і почасти вона оберталася й навколо назви, бо це стирання історії, а починається воно з назви, — зауважила Гусейнова. — Тому що Донецький басейн — це тільки маленька частина регіону".

Вона згадала слова письменниці Олени Стяжкіної, яка говорила, що починати треба з того, що "перестати жаліти літер для цього регіону це не Донбас, це Донеччина".

"Ми всі звикли, я знаю навіть донеччан, які говорять це слово, тому що так і працює це стирання історії. Над цим радянська пропаганда, потім російська пропаганда, працювала дуже потужно, щоб нам навіть було незручно вимовляти це слово, але ми з вами будемо боротися за це", — додає Гусейнова.

Що Україна готує на Франкфуртський книжковий ярмарок 2023

Цього року Україна братиме участь у Франкфуртському книжковому ярмарку зі слоганом Fragility of Existence ("Крихкість існування"). Одна з ключових тем — "Екологія та війна".

Український стенд організовують "Мистецький арсенал", Український інститут книги, Ґете-інститут в Україні та Український інститут.

У межах програми Pictoric та "Книжковий Арсенал" покажуть міжнародну виставку ілюстрації When Everything Matters — діалог українських ілюстраторів та графічних дизайнерів з митцями інших країн.

Також "Мистецький арсенал" представить свій стенд у секції "Мистецтво. Арткнига. Дизайн", у межах якого презентують нове видання "Україна в огні. Ukraine Ablaze".

Серед учасників подій від українського стенда:

Повна програма заходів від України — тут.

Франкфуртський книжковий ярмарок — традиційний європейський книжковий ярмарок, який існує із середини XV століття. Щороку ярмарок відбувається у жовтні з середи по неділю включно у місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media