Витратили понад 60 млн грн: в Україні створили нове англомовне медіа: які у нього перегляди — дослідження

Уточнено
Скриншот основної сторінки сайту The Gaze

Уже чотири місяці діє нове англомовне ЗМІ The Gaze, створене ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України", що фінансується з бюджету Міністерства культури та інформаційної політики. Видання NGL.media зауважило, що за цей час на The Gaze витратили 60 млн грн, але його мало хто дивиться та читає.

У червні 2023 року уряд вирішив запустити англомовний сайт The Gaze, щоб інформувати іноземців про поточні події в Україні, про економіку, культуру та історію.

Гендиректорка ДП "МПІУ" Юлія Островська у коментарі для видання стверджує, що контент "має відповідати актуальним запитам західної аудиторії й при цьому органічно охоплювати українські наративи, за потреби в ньому мають бути коментарі спікерів, експертів, аналітиків, необхідна статистична інформація".

Сайт нібито орієнтований на громадян Великої Британії та США. Представник ДП "МПІУ" зауважує, що найбільше переглядів на YouTube-каналі нового медіа саме з Британії, однак, за даними сервісу SimilarWeb, сайт найбільш популярний у Чехії (43,8 % усіх хостів).

З бюджету на The Gaze вже витратили понад 60 млн грн. З них тільки 11,6 млн грн пішло на розробку і технічний супровід платформи, а решту витратили на контент. Над створенням ресурсу працюють приватні підрядники.

Хто виробляє контент для видання The Gaze. Фото: NGL.media/

Наприклад, за даними NGL.media, гумористичне шоу European Edge для YouTube створює ТОВ "Маркер Медіа", з яким уклали 12 угод на виробництво контенту на понад 26 млн грн. За словами власника, програми успішні на закордонному телебаченні, але ДП "МПІУ" стверджує, що увесь контент доступний лише онлайн.

Серед тих, хто створює контент для медіа:

  • ІП "1+1 Продакшн";
  • ТОВ "Імажинаріум";
  • Аналітичний центр "Обʼєднана Україна";
  • ТОВ "Комп’ютерні інформаційні технології".

Для YouTube створюють також кулінарне шоу Chefs Next Door, один випуск якого коштує 261 тисячу грн, але кожна серія програми збирає близько 900 переглядів.

Скриншот одного з відео на YouTube-каналі The Gaze

NGL.mediа також зʼясувало, що вартість створення однієї новини — 4000 грн, а статті — 8500 грн, однак значна частина — це передруки з міжнародних новинних ресурсів.

Видання стверджує, що попри високі бюджети, сайт читають мало: він має близько 65 тисяч візитів за 4 місяці. Кількість підписників на YouTube-каналі сягає 6,55 тисячі, а перегляди становлять менше ніж 2,8 мільйона.

Водночас журналісти зауважують: попри заяви гендиректорки ДП "МПІУ" Юлії Островської, що The Gaze є "унікальною пропозицією", в Україні є інші медіа, розраховані на іноземців, на кшталт The Kyiv Independent або англомовної версії видання "Укрінформ". Також Міністерство цифрової трансформації запустило YouTube-канал фандрейзингової платформи United24, де вже є близько 660 тисяч підписників, а кількість переглядів нараховує понад 340 мільйонів.

Суспільне Культура звернулося до пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики, проте там попросили надіслати офіційний запит.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media