Олена Зеленська отримала нагороду в США, яку вручають за громадянське лідерство

Олена Зеленська отримала нагороду Clinton Global Citizen Award. Фото: ОП

Перша леді України Олена Зеленська отримала у США Clinton Global Citizen Award — нагороду, яку вручають за громадянське лідерство. Церемонію нагородження вона відвідала у межах візиту на 78-му сесію Генеральної Асамблеї ООН.

Про це 20 вересня повідомила пресслужба Офісу президента.

"Для мене велика честь прийняти нагороду, яку отримували видатні особистості світу. Разом із честю це ще й велика відповідальність, — сказала Зеленська. — Я щиро вірю, що лідерство — це відданість справі. Відданість усім, хто довіряє тобі, тому, що ти робиш".

Ця премія, заснована у 2007 році Біллом, Гілларі та Челсі Клінтонами, втілює заклик президента Білла Клінтона до дії, відзначаючи видатних людей, чиє бачення і лідерство стали прикладом для глобальної спільноти. Ці люди довели, що різні верстви суспільства можуть успішно працювати разом для розроблення рішень, які ведуть до позитивних і довгострокових соціальних змін.

Олена Зеленська отримала нагороду Clinton Global Citizen Award. Фото: ОП

Зеленська додала, що розділяє нагороду з усіма українцями.

"Бо сьогодні кожен у моїй країні є відданим лідером. Мати, яка веде дитину до школи, а потім поспішає на роботу після безсонної ночі через повітряну тривогу. Вчитель, який веде урок — часто в бомбосховищі, дистанційно, в небезпеці, але все одно викладає. Рятувальники та лікарі, які поспішають до постраждалих від обстрілів. І мужні чоловіки й жінки, які стоять на передовій, щоб не пустити загарбника до своїх домівок, міст, а також не пустити агресію далі у світ", — сказала вона.

У межах візиту до США Олена Зеленська також презентувала кампанію "МЕТ говорить українською": Метрополітен-музей у її межах запустить україномовні аудіокоментарі до своїх експонатів.

Також перша леді відвідала експозицію, де зберігається картина Архипа Куїнджі "Захід сонця над Дніпром".

"Особливо приємно було побачити роботу Архипа Куїнджі та підпис під нею: «Український художник». Мистецтво, яке століттями грабувала Росія, повертаємо Україні", — наголосила вона.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що музей Метрополітен змінив підписи до картин Куїнджі, вказавши його національність — "українець".

"Там також прибрали ганебну згадку про те, що artist celebrating both in Russia and Ukraine. І нарешті додали, хто саме зруйнував музей в Маріуполі — росіяни. Нагадаю, що ця робота в постійній експозиції і про це читають тисячі, а то й десятки тисяч людей", — написала історикиня мистецтва, яка займається деколонізацією, Оксана Семенік.

У музеї також змінили назву картини Едґара Деґа з "Російських танцівниць" на "Танцівниці в українських костюмах".

Олена Зеленська відвідала Метрополітен-музей. Фото: Олена Зеленська | Olena Zelenska/Telegram

Олена Зеленська відвідала Метрополітен-музей. Фото: Олена Зеленська | Olena Zelenska/Telegram

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media