У пісні американських реперів знайшли антисемітизм та жарти над Зеленським

. Колаж Суспільне Культура, Nyaomi for The Come Up Show & The Come Up Show from Canada via Wikimedia Commons

У серпні зʼявився новий альбом Sundial американської співачки Noname (справжнє імʼя якої — Фатіма Нієма Ворнер), що одразу отримав хвилю обурення через антисемітизм у спільному треці з репером Jay Electronica. Про це повідомляє видання Stereogum.

Коментатори в соціальних мережах зазначають, що у пісні Balloons звучать конспірологічні та антисемітські заяви й глузливо згадується Володимир Зеленський: у своїх рядках репер називає президента України "жартом".

Jay Electronica (справжнє імʼя якого — Тімоті Ельпадаро Тедфорд) зареєстрований член "Нації Ісламу", послідовник Луїса ФарраханаЛуїс Фаррахан — американський громадський діяч. Лідер радикальної організації "Нація ісламу".Єврейська організація "Антидифамаційна ліга" звинувачує його в антисемітизмі, наводячи на своєму сайті список уривків із виступів Фаррахана щодо євреїв, "єврейської змови", ролі євреїв у работоргівлі. . Його трек The Ghost of Soulja Slim з альбому A Written Testimony містить фразу, взяту з Об'явлення 2:9, яку часто вважають антисемітською лайкою. Після цього музиканта звинуватили в антисемітизмі.

У коментарях в Instagram-сторінки реперки люди закликають видалити трек з альбому і запитують, чому вона взагалі покликала саме Jay Electronica до співпраці.

Однак Noname дала зрозуміти у своїй заяві, опублікованій у сториз в неділю, 13 серпня, що вона не бажає брати на себе відповідальність: "Я не збираюся перепршувати за вірш, якого я не писали. Я не збираюся перепрошувати за те, що додала його до свого альбому. Якщо ви вважаєте, що я помилилася, додавши його, це справедливо. Не слухайте".

"Відпишіться від мене і підтримайте всіх інших чудових реперів, які випускають круту музику"

Вона додала: "Ні, я не антисемітка. Я не ненавиджу групи людей. Я проти переваги білої раси, яка є глобальною системою, що надає привілеї людям, які ідентифікують себе як білі. Я чітко заявляла про це протягом багатьох років".

Скриншот сториз у Instagram, www.stereogum.com

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media