Леквар, солома, чіберек і янтик: до нематеріальної культурної спадщини включені нові елементи

. Фото: МКІП

Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України три нові елементи. Відповідний наказ 25 липня 2022 року підписав Олександр Ткаченко. Про це повідомили на офіційному сайті міністерства.

Новими елементами тепер є:

  • "Традиція соломоплетіння у Турійській громаді Волинської області";
  • "Практика та культурний контекст приготування "чіберек" та "янтик" – традиційних страв кримських татар";
  • "Сливовий леквар – традиція приготування та культура споживання на Закарпатті".

"Сьогодні Національний перелік поповнився трьома новими елементами, що представляють українську культуру в її багатому розмаїтті, презентуючи як українське традиційне ремесло, так і традиційні страви кримськотатарського та угорського народів. Утім, найголовніше, що це ще одне свідчення життя і розвитку української культури та українських громад навіть попри війну", – зазначив Ткаченко.

Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України тепер має 50 елементів.

Раніше Мінкульт уже вніс 21 новий елемент до переліку. Зокрема традиційне харківське коцарство; новорічну традицію буковинського маланкування; різдвяний обряд "Мошу" (обряд чоловічої коляди); біляївську рибну юшку та сахновщинський коровай.

А 1 липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елемент "Культура приготування українського борщу" було внесено до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони".

Фото: МКІП

Фото: МКІП

Фото: МКІП

Більше про українське мистецтво

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!