Перейти до основного змісту

Каннський кінофестиваль оголосив переможців: переміг "Трикутник суму"

Рубен Естлунд під час вручення "Золотої пальмової гілки". Фото: Getty Images

28 травня завершився 75-й Каннський кінофестиваль. Найкращим фільмом визнали чорну комедію "Трикутник суму" шведського режисера Рубена Естлунда, який вже вдруге отримає "Золоту пальмову гілку". Про це повідомили на сайті кінофестивалю.

"Трикутник смутку" – це сатирична драма про світ впливових і надбагатих людей, схиблених на грошах, насолодах і своїй зовнішності. Одну з головних ролей у фільмі – капітана лайнера, що сповідує марксистські погляди – зіграв Вуді Гаррельсон. Також у стрічці знялися Гарріс Дікінсон, Чарлбі Дін Крік та Айріс Бербен.

У 2017-му Естлунд отримав головну нагороду кінофестивалю за фільм "Квадрат", у якому через історію про сучасне мистецтво проговорив тему соціальної нерівності.

Цьогоріч колегію журі очолив французький актор, лауреат нагороди "Найкращий актор" у 2015 році, зірка фільму "Титан" Венсан Ліндон. До складу журі також увійшли актриса, продюсерка, сценаристка, режисерка Ребекка Голл (Великобританія, США), актриса, продюсерка Діпіка Падуконе (Індія), актриса Нумі Рапас (Швеція), акторка, режисерка Жасмін Трінка (Італія), режисер, продюсер, сценарист Асгар Фархаді (Іран), режисер, сценарист, актор, продюсер Ладж Лі (Франція), режисер, сценарист Джефф Ніколс (США) та режисер, сценарист Йоахім Трієр (Норвегія).

Другу за значимістю нагороду Гран-прі фестивалю – отримали французька кінорежисерка Клер Дені (фільм "Зірки опівдні") та бельгійський режисер Лукас Донт (за фільм "Близько"). Володарем нагороди за найкращу режисуру став південнокорейський режисер Пак Чхан Ук за роботу "Рішення піти".

Іранська актриса Зар Амір-Ебрахімі отримала нагороду за найкращу жіночу роль У фільмі Алі Аббасі "Святий павук". Південнокорейський актор Сон Кан Хо був визнаний найкращим актором за роль у фільмі "Брокер" режисера Хірокадзу Кореєда. Режисер також отримав Приз екуменічного журі.

Приз журі присуджено італійсько-бельгійській стрічці "Вісім гір" Шарлотти Вандермерс та Фелікса Ван Грунінгена, а також фільму "Іа" польського режисера Єжи Сколимовського.

Нагорода "Золота камера" за дебютний фільм дісталася картині "Бойовий поні" Джина Геммел та Райлі Кіо, представленій у програмі "Особливий погляд".

Шведський режисер єгипетського походження Тарік Салех, який представив у Каннах свою картину "Хлопчик з небес", здобув приз за найкращий сценарій.

Головну нагороду премії "Золоте око", яку присуджують за найкращі документальні проєкти, отримав Шонак Сен з картиною "Все, що дихає", а Спеціальний приз журі – литовець Мантас Квадеравічюс зі стрічкою "Маріуполіс 2". У квітні режисера, що проводив зйомки у Маріуполі, вбили російські військові.

Каннський кінофестиваль публічно підтримав Україну. Організатори не прийняли російську делегацію та відмовили в акредитації російським журналістам.

Журі міжнародного конкурсу короткометражних фільмів La Cinef у межах Каннського кінофестивалю нагородило третьою премією українську режисерку Машу Новікову з фільмом "Славна Революція".

Проєкт документального фільму Лізи Сміт "Слухаючи світ" отримав нагороду DAE Award на Marché du Film у межах секції Cannes Docs.

Українська режисерка Тоня Ноябрьова отримала грант від Каннського кінофестивалю у категорії Work-in-progress.

А після прем'єри фільму "Памфір", глядачі аплодували шість хвилин.

"Памфір" – це художній фільм українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Кінострічку знімали на понад десяти локаціях у Чернівецькій та Івано-Франківській областях з жовтня 2020 року. Зйомки завершили наприкінці березня 2021 року.

А перед початком показу "Бачення метелика", іншої української стрічки з програми Каннського кінофестивалю, команда влаштувала своєрідний перформанс – гостей зустрічали сирени, що сповіщають про повітряну тривогу.

На червоному хіднику учасники акції розгорнули плакат "Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?". При цьому усі закрили свої обличчя постерами із зображенням символу перекресленого ока, що у соціальних мережах попереджає про "потенційно неприйнятний контент".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції