Театр як місце сховку: драмтеатр Маріуполя став домом для містян

Ексклюзивно
. Донецький академічний обласний драматичний театр. Фото: Євгеній Сосновський

Маріуполь – місто в Донецькій області на березі Азовського моря, а також один з основних бойових плацдармів у час нинішньої збройної агресії Росії. Уже кілька довгих днів місто перебуває під постійним артилерійським обстрілом, окупанти методично знищують будівлі.

Унаслідок цього десятки й сотні містян залишились без даху над головою і потребують прихистку. Ним став Донецький академічний обласний драматичний театр, один із найстаріших театрів лівобережної України.

Нині під його дахом зібралось близько 1000 людей, які не мають більше дому і змушені шукати інше безпечне місце. Тепер на сцені сплять люди, гардероб перетворився на їдальню, а актори, які раніше розважали глядачів, – волонтери та допомагають усім пережити цей страшний час.

Серед тих, хто нині розмістився в драмтеатрі, є багато дітей та хворих, що потребують особливої уваги медиків та турботи. Однак місто відчуває катастрофічну нестачу води та їжі, адже окупанти не припиняють обстріл, заважають створенню так званих "зелених коридорів" та не допускають у місто гуманітарну допомогу.

Маріуполь заблокований російськими військами з 1 березня, і уже 11 днів відважно бореться за своє життя.

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!