Христина Соловій: "Ви проживаєте своє життя не для того, щоб комусь сподобатися"

.

Співачка Христина Соловій випустила другу частину свого нового альбому "Rosa Ventorum". Всього він складатиметься з чотирьох мініальбомів і стане першою платівкою Соловій з 2018 року.

В ефірі "Радіо Промінь" артистка розповіла про те, яка з пісень нового альбому є її автопортретом, як вона відшукала спадкоємців Сержа Генсбура, аби отримати дозвіл на створення кавер-версії пісні Les Goémons, а також про те, коли чекати на наступні частини альбому Rosa Ventorum.

"Дівчинка "метелики в голові" – пісня про трішки "інших" дівчат

Що для тебе осінь і що ти зазвичай робиш восени?

Сплю! Мені дуже зле восени, але коли я все ж таки прокидаюся, то пишу пісні. Здається, я минулої осені написала пісню "Осінь", але так довго спала, що випустила її не тоді, а лише зараз.

Мені важко виокремити якусь важливу пісню в цьому ЕР. Просто "Осінь", не приховуватиму цього, звучить "радійніше". Але, мабуть, найважливіша для мене пісня з цієї частини альбому – це пісня-автопортрет "Дівчинка "метелики в голові". Насправді, я писала її трішки про себе, а трішки про таких, як я: трішки "інших" дівчат, які були зі мною в тому часі (хоч і не хочеться так говорити) – в юності. Це не "метелики в животі". Це, можна сказати, "дзвіночки в голові", "таргани", але я вибрала "метелики", і хай буде так. Я тепер надала цій фразі трішки іншого значення.

Це така моя спроба розповісти, з чого я зліплена. По-іншому, ніж звикла моя аудиторія і люди, які любить пописувати мені коментарі у Фейсбуку.

Так це пісня не про розлуку, не про розставання?

Пісня "Осінь" – про розставання як про один із життєвих циклів. Це неминуче, і ми так чи інакше з цим стикаємося, всі це розуміють. Це вічна тема. У цій пісні схована моя дуже важлива особиста історія. Це все, що я можу розказати про своє особисте життя. Особливо, коли минає якийсь проміжок часу, в піснях це зробити мені набагато легше.

Що ти можеш розказати про пісню "До краю"?

Хочу, щоби для кожного, хто почує її, вона стала дороговказом. Тому що це не просто пісня, мені її наспівали русалки. Що б не сталося, як би не опускалися руки, треба пливти до своєї мети, до краю, і слухати цю пісню. Чим більше ви її слухаєте, тим краще у вас все вийде.

Кліп на пісню "До краю" спочатку вийшов на YouTube, потім зник, потім знову з’явився. Що сталося?

Мені так хочеться розповісти всю правду, але не можу, бо я людина тактовна і стараюся виконувати партнерські домовленості, на відміну від інших людей. Але це була історія дуже неприємна для мене, і вимотала мені багато нервів. Можна було б не прибирати цей кліп, я вважаю. Це все, що я можу сказати. І ще хочу сказати усім музикантам, які беруть участь у соціальних проєктах, які начебто говорять про цінності: будьте завжди обережні і уважно читайте договір.

Я прийняла, що все в житті відбувається невипадково

Першу частину альбому Rosa Ventorum ти презентувала наприкінці весни. Влітку вийшла пісня "До краю". Що сталося?

Я мала випустити сингл "До краю", але це переносилося кілька разів. Я просто прийняла той факт, що все в житті відбувається невипадково. І нехай Rosa Ventorum не буде такою, як я її задумала навесні. Якщо це моя Rosa Ventorum, якщо це мій компас, то він може бути яким завгодно і виходити тоді, коли я відчуваю. І це також правильно.

Твої плани не змінилися, кожну пору року ти випускатимеш нову частину альбому?

Бачиш, уже змінилися. Що таке rosa ventorum? Це компас, символ шляху, промені якого розходяться в чотири сторони світу. Є в нас цифра чотири, й частин у моєму альбомі точно чотири, в кожній частині – по чотири пісні. Ця концепція зберігається, вона залізна і непорушна. Але час, коли виходитимуть ці частини, буде тоді, коли я буду в ресурсі. Бо це дуже важливо.

Коли я увірвалася в столицю і почала займатися музикою – це були "щурячі перегони", і вони навіть зараз іноді мене поглинають. Я дивлюся на інших молодих артистів, як вони намагаються бути скрізь, як стараються бути кращими за себе, за інших, постійно себе з кимось порівнюють. Це дуже виснажує, людина швидко вигорає. Я не хочу бути однією з таких людей, тому я стараюся слухати себе і всім раджу робити так само. Ви проживаєте своє життя не для того, щоб комусь сподобатися. Бо як би вас не гріли всі ці умовні "лайки", в підсумку ви від цього щасливими не станете. Будьте уважні до себе і до всього, що ви робите.

Яна Сочевічек "Радіо Промінь"

В епоху хаосу у нас ще є культ молодості

Ти якось зізналася, що тебе непокоїть тема неминучого старіння. Розкажи докладніше.

Це хвилює мене, а не лякає. Це як перехід в наступний етап: ти починаєш більше цінувати себе, замислюватися, хто біля тебе, що має значення, а що не має. Починаєш згадувати, як це було колись. Мені пощастило з генетикою і поки зморшки мене не лякають. Мене більше лякає старість душі, тому співаю я про юність душі. Бо можна бути старим в дуже юному віці, і навпаки.

В епоху хаосу у нас ще є культ молодості. Ось ці всі ін’єкції, філери – це все так страшно виглядає. Але люди це роблять. Це вічна тема, до неї багато хто звертався, я не оригінальна в цьому. Але оригінальність полягає в тому, що це мій погляд, і він співзвучний багатьом моїм шанувальникам і не тільки. Тому ця тема з’являтиметься в наступній частині альбому та інших піснях.

Також вона звучить у кавері на пісню Les Goémons Сержа Генсбура. Вона також є в моєму альбомі. І взагалі для мене велика честь, що спадкоємці Сержа Генсбура дозволили мені записати кавер офіційно. Я з ними зв'язалась, дала послухати свою версію. Я трішки часу витратила, щоб їх знайти, і в мене все вийшло.

Це не так складно, просто це тривалий процес: поки ти зв’язуєшся з лейблом, через юристів, потім виявляється, що напряму набагато простіше це зробити й швидше отримати відповідь. Я спочатку пробувала це зробити через спільних знайомих, бо Джейн Біркін приїздила до нас в Україну з концертом, а мій колишній саундпродюсер Мілош Єліч був диригентом цього концерту. І я думала, що в нього зберігся її контакт. Але ні, вони теж спілкувалися через лейбл, і мені довелося пройти всі ці процедури самій.