В окупованому Криму зростає кількість насильницьких зникнень, зокрема серед жінок. Такі випадки набувають системного характеру та використовуються як засіб тиску на місцеве населення.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомив адвокаційний експерт КримSOS Артем Олійник.
За його словами, насильницькі зникнення є частиною репресивних дій російських окупантів на півострові. Вони грубо порушують права людини та використовуються окупаційною адміністрацією як засіб залякування населення.
"Одна з найбільш тривожних тенденцій — зростання кількості насильницьких зникнень, які стали системним інструментом репресій ФСБ Росії. Щороку зникають десятки людей. Особливо непокоїть зростаюча кількість жінок серед жертв. Досі невідомою залишається доля Лери Джемілової та Тетяни Дякуновської (за даними ініціативної групи “Кримський процес” — ред.), яких викрали майже рік тому. Показовим є також випадок студентки з Херсона Анни Єльцової — російська влада утримувала її в повній ізоляції роками, без висунення жодних звинувачень", — зазначив Артем Олійник.
Водночас зникнення — це не єдиний метод репресій в окупованому Криму. Російські силовики за критику армії РФ погрожують місцевим побиттям, обшуками, арештами та публічним приниженням, "зафільмованим" для пропаганди.
"Ці дії виправдовують боротьбою з "дискредитацією ЗС РФ", але насправді суди просто штампують переслідування. З березня 2022 року щонайменше 1126 осіб стали жертвами цієї політики, і їхня кількість продовжує зростати", — наголосив експерт.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook