В Крим після окупації переїхало від 750 тисяч до понад одного мільйона осіб — експерт

Ексклюзивно

Після російської окупації в Крим переїхало, за різними оцінками, від 750 тисяч до понад одного мільйона осіб. Це збільшило навантаження на водні ресурси півострова.

Про це, а також про майбутні напрямки розвитку після деокупації розповів доктор економічних наук, професор та декан факультету природничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" Євген Хлобистов під час Третього міжнародного форуму експертної мережі Міжнародної Кримської платформи, передає кореспондент Суспільне Крим.

"На сьогодні, населення Криму значно більше ніж було на момент окупації. В Крим переїхало, за різними оцінками, від 750 тисяч до понад одного мільйона осіб. Це означає, що на водні джерела, на водні ресурси суттєво збільшилось навантаження", — повідомив експерт.

Він зауважив, що через кліматичні зміни кількість опадів в окупованому Криму буде зменшуватись. Таким чином, за його словами, півострів опиниться в ситуації водного дефіциту.

Євген Хлобистов також акцентував на тому, що на проблеми із водними ресурсами в Криму вплинула ліквідація наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС у 2023 році.

"Російська окупаційна влада сьогодні виснажує підземні водні горизонти. На сьогодні, з верхньої частини водних горизонтів вода потрапляє в системи водозабезпечення, в тому числі як комунального, так і господарського. І це означає, що через декілька років якість води в підземних водних горизонтах буде значно нижчою. Вже сьогодні ці води мають високу солоність і потребують додаткової обробки. Тобто, росіяни сьогодні наближають водну кризу в Криму", — зазначив він.

Євген Хлобистов пояснив, що сьогодні півострів енергетично залежить від Росії, тому після деокупації одним із важливих завдань буде розв'язання проблеми забезпечення Криму достатньою потужністю електрогенерації.

Він також розповів про труднощі відновлення туризму в Криму псля деокупації.

"Що стосується туризму, я достатньо скептично до цього ставлюся, тому що вважаю, що Крим, на жаль, буде тою самою прифронтовою територією", — заявив експерт.

Євген Хлобистов пояснив, що безпековий фактор після деокупації буде визначати розвиток як Криму, так і всього українського прикордоння на Сході.

За його словами, одним із важливих секторів розвитку після деокупації півострова буде аграрний. Він пояснив, що це буде необхідно через потребу відновлювання продовольчої незалежності та самозабезпечення.

"Третій сектор (розвитку — ред.) — це ремонтна база і забезпечення безпекових потреб", — зауважив Євген Хлобистов.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook