Понад рік у ШІЗО: політв'язню Зекір'яєву відмовили перевестись у колонію ближче до дому

Фігурант другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Сервер Зекір'яєв. Фото: Кримська солідарність

Засудженому на 13 років позбавлення волі фігуранту другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Серверу Зекір'яєву, якого понад рік постійно поміщають у штрафний ізолятор (ШІЗО) та у приміщенні камерного типу (ПКТ), відмовили у переведенні ближче до дому з виправної колонії №1 Тульської області РФ, де його зараз утримують.

Про це розповіла його дружина Зарема Зекір'яєва у коментарі "Кримській солідарності".

Російська Федеральна служба виконання покарання пояснила відмову від переведення чоловіка тим, що "наразі підстав, передбачених законом, а також обставин, що перешкоджають подальшому відбуванню покарання кримського татарина в даній виправній установі немає".

Після етапу із СІЗО Новочеркаська у вересні 2022 року політв'язня постійно поміщають у штрафний ізолятор. Його родині регулярно відмовляють у побаченні з ним. Востаннє вони бачились з Зекір'яєвим у вересні торік.

"Нам укотре відмовили в тривалому побаченні, спираючись на те, що він перебуває в спеціальному приміщенні камерного типу. Уже понад півтора року ми не чуємо і не бачимо своєї рідної людини. Спілкуємося тільки листами і то після ретельної перевірки цензора", — наголосила Зарема Зекір'яєва.

Що відомо про Сервера Зекір'яєва

11 жовтня 2017 року у Бахчисараї співробітники ФСБ затримали шістьох кримських татар — Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір'яєва та Ернеса Аметова.

21 травня 2018 року були затримані у своїх будинках та заарештовані в рамках цієї ж кримінальної справи Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв. Їх підозрювали у причетності до діяльності Хізб ут-Тахрір у Криму.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Росію звільнити всіх політв'язнів Криму, включно з фігурантами другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок другій Бахчисарайській групі у "справі Хізб ут-Тахрір". Кримських мусульман засудили до термінів від 13 до 19 років ув'язнення. Зекір'яєва засудили до 13 років позбавлення волі. Наразі він перебуває у виправній колонії №1 Тульської області РФ.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook