Перейти до основного змісту

Скільки грошей відшкодували громади Буковини за проїзд у комунальному транспорті ЧТУ

. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

За останні пів року у тролейбусах та комунальних автобусах Чернівців пільговики інших громад області здійснили понад 9 тисяч поїздок. За це місцеві ради компенсували тролейбусному управлінню майже 120 тисяч гривень.

Про це йдеться у відповіді тролейбусного управління на запит Суспільного.

Найбільше грошей відшкодувала Чагорська громада, яка першою уклала договір з ЧТУ на безплатний проїзд своїх пільговиків у комунальному транспорті Чернівців. Громада компенсувала майже 95 тисяч гривень.

Якщо у перший місяць безплатним проїздом скористалися 52 жителів Чагра, то у січні таких було майже 1100 пасажирів.

Найменше у комунальному транспорті Чернівців їздили пільговики з Мамаївської та Глибоцької громад.

Скріншот відповіді ЧТУ на запит Суспільного.

Які громади уклали договір з ЧТУ

У 2023 році договір на компенсацію проїзду пільговиків з тролейбусним управлінням уклали Чагорська, Кіцманська, Глибоцька, Волоківська, Неполоковецька громади, повідомив Суспільному керівник ЧТУ Петро Лисак. Також договір підписали Мамаївська та Вашківецька громади.

Також Кам'янецька громада планує укласти договір з Чернівецьким тролейбусним управлінням, щоб компенсувати безплатний проїзд своїх пільговиків у тролейбусах та комунальних автобусах міста. Наразі формують списки пільговиків.

Право на безплатний проїзд надають пільговикам, які мають персоналізовану транспортну картку.

Які маршрути — комунальні

Усі тролейбусні маршрути, а також 6, 8, 9 та 15 автобусні маршрути – комунальні. Пільговики з транспортною карткою можуть їздити цими маршрутами безплатно.

Інші комунальні автобусні маршрути платні — рішеннями міськради не передбачено, що вони можуть бути частково або повністю пільговими.

Що мають зробити громади, аби отримати картки

Громади можуть укласти угоду з Чернівецькою міськрадою на виготовлення карток, щоб їхні пільговики могли їздити в комунальному транспорті Чернівців безплатно. Для цього вони мають погодити на сесії, скільки грошей можуть виділити на відшкодування проїзду пільговиків.

Громада отримає форму реєстрації пільговиків й має провести у себе їхню реєстрацію. Списки пільговиків автоматично потрапляють до ЧТУ — їх дають в друк й видають громаді транспортні картки.

Що відомо про електронний квиток у Чернівцях

  • У 2023 році у Чернівцях почали впроваджувати електронний квиток. У червні місто відмовилося від готівкової оплати проїзду у тролейбусах, а з серпня й у комунальних автобусах. Для цього у транспорті встановили валідатори.
  • Оплатити за проїзд можна, приклавши до валідатора банківську картку; через додаток "Приват24", відсканувавши QR-код в салоні тролейбуса, або купивши квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
  • Для пільговиків розробили транспортні картки "Пільгова", "Учнівська" та "Студентська". Картка надає право на безоплатний проїзд у комунальному транспорті. Як отримати транспортну картку, ми писали раніше.
  • У Чернівцях на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів, учасників бойових дій та інших людей пільгової категорії. 16 тисяч з них отримали картки – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки.
  • Також отримати картку можуть пільговики, які працюють у Чернівцях, але живуть в інших громадах. Як це зробити, ми писали тут. Щодо решти пільговиків з інших громад, то вони зможуть отримати транспортну картку, якщо їхня громада укладе договір з ЧТУ на компенсацію вартості проїзду.
  • У липні Чагорська громада уклала договір з Чернівецьким тролейбусним управлінням, щоб компенсувати безплатний проїзд пільговиків у тролейбусах та комунальних автобусах №6,8,9,15.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції