Ще одна громада на Буковині планує відшкодовувати проїзд своїх пільговиків у комунальному транспорті Чернівців

. Салон тролейбуса Solaris. Фото: facebook / Роман Клічук

Кам'янецька громада планує укласти договір з Чернівецьким тролейбусним управлінням, щоб компенсувати безплатний проїзд своїх пільговиків у тролейбусах та комунальних автобусах міста.

Про це в коментарі Суспільному сказала секретар Кам'янецької сільської ради Надія Крецу.

Жителі Кам'янецької громади, які мають пільги, зможуть їздити безплатно. Це стосується пенсіонерів та людей з інвалідністю. Гроші за їхній проїзд відшкодовуватиме громада. Зараз у громаді формують списки пільговиків, для цього люди до 20 лютого мають звернутися до сільради із заявою та копіями документів (документом, що посвідчує особу, реєстраційною карткою платників податку та документом, що підтверджує право на безкоштовний проїзд). Опісля можливість відшкодування проїзду обговорять на комісії, остаточне рішення приймуть на сесії, каже Крецу.

Які громади уклали договір з ЧТУ

У 2023 році договір на компенсацію проїзду пільговиків з тролейбусним управлінням уклали Чагорська, Кіцманська, Глибоцька, Волоківська, Неполоковецька громади, повідомив Суспільному керівник ЧТУ Петро Лисак. Також нещодавно договір підписали Мамаївська та Вашківецька громади. Право на безплатний проїзд надають пільговикам, які мають персоналізовану транспортну картку.

Які маршрути — комунальні

Усі тролейбусні маршрути, а також 6, 8, 9 та 15 автобусні маршрути – комунальні. Пільговики з транспортною карткою можуть їздити цими маршрутами безплатно.

Інші комунальні автобусні маршрути платні — рішеннями міськради не передбачено, що вони можуть бути частково або повністю пільговими.

Що мають зробити громади, аби отримати картки

Громади можуть укласти угоду з Чернівецькою міськрадою на виготовлення карток, щоб їхні пільговики могли їздити в комунальному транспорті Чернівців безплатно. Для цього вони мають погодити на сесії, скільки грошей можуть виділити на відшкодування проїзду пільговиків.

Громада отримає форму реєстрації пільговиків й має провести у себе їхню реєстрацію. Списки пільговиків автоматично потрапляють до ЧТУ — їх дають в друк й видають громаді транспортні картки.

Що відомо про електронний квиток у Чернівцях

  • У 2023 році у Чернівцях почали впроваджувати електронний квиток. У червні місто відмовилося від готівкової оплати проїзду у тролейбусах, а з серпня й у комунальних автобусах. Для цього у транспорті встановили валідатори.
  • Оплатити за проїзд можна, приклавши до валідатора банківську картку; через додаток "Приват24", відсканувавши QR-код в салоні тролейбуса, або купивши квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
  • Для пільговиків розробили транспортні картки "Пільгова", "Учнівська" та "Студентська". Картка надає право на безоплатний проїзд у комунальному транспорті. Як отримати транспортну картку, ми писали раніше.
  • У Чернівцях на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів, учасників бойових дій та інших людей пільгової категорії. 16 тисяч з них отримали картки – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки.
  • Також отримати картку можуть пільговики, які працюють у Чернівцях, але живуть в інших громадах. Як це зробити, ми писали тут. Щодо решти пільговиків з інших громад, то вони зможуть отримати транспортну картку, якщо їхня громада укладе договір з ЧТУ на компенсацію вартості проїзду.
  • У липні Чагорська громада уклала договір з Чернівецьким тролейбусним управлінням, щоб компенсувати безплатний проїзд пільговиків у тролейбусах та комунальних автобусах №6,8,9,15. Наразі це єдина громада в області, яка уклала такий договір.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини