У Чернівцях планують підвищити тариф на проїзд у тролейбусах до 12 гривень

. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях планують підвищити тариф на проїзд у тролейбусах. Робитимуть це через зростання вартості електроенергії. Рішення про зміну тарифу мають розглянути на одному з виконкомів.

Про це на пресконференції 7 лютого повідомив міський голова Роман Клічук.

"Ми не є першим містом, в якому збільшили тариф на проїзд. Ми моніторимо ціни, які почали підвищувати у Києві та Львові. У Львові підвищили вартість проїзду до 20 гривень. До такої вартості ми, звичайно, підвищувати не будемо. Хочемо зробити це поетапно. Дали можливість ЧТУ розрахувати економічно обґрунтований тариф, він точно буде вищим, ніж зараз", – каже Клічук.

Рішення про підвищення тарифу на проїзд у тролейбусах розглядатимуть на засіданні виконкому, втім на якому саме – наразі невідомо. За словами Клічука, якщо не ухвалити рішення про підвищення тарифу, тролейбусне управління доведеться дотувати з міського бюджету.

Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що за останні два роки тролейбусне управління почало обслуговувати більше маршрутів та має більше транспорту. Тому, аби розвиватися далі, підприємство потребує грошей.

"Щоб підприємство могло працювати, воно має платити за електроенергію, запчастини. Також сплачувати податки й зарплати. Також зменшується кількість працівників на підприємствах, частину ПДФО забрали до держбюджету – це зменшує податки та надходження [до бюджету міста]", – каже Крохмаль.

Який наразі тариф

Наразі економічно обґрунтований тариф за проїзд у тролейбусах Чернівців становить 12 гривень 25 копійок. Пасажири сплачують 10 гривень, решту суми – відшкодовують з міського бюджету.

У разі підняття тарифу студенти сплачуватимуть 6 гривень за проїзд. Наразі квиток для студента коштує 5 гривень.

Що відомо про вартість проїзду у тролейбусах у Чернівцях

  • Вартість проїзду у тролейбусах збільшили до 10 гривень 1 жовтня 2022 року. Тоді у проєкті рішенні виконкому йшлося, що економічно обґрунтованим є тариф у 12,25 гривень. Різницю відшкодовуватимуть з міського бюджету.
  • До цього востаннє вартість проїзду в тролейбусах Чернівців підвищували у березні 2020 року – до п'яти гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини