Над Черкасами 19 серпня о 20:26 зійшов Блакитний Супермісяць, який ще називають Осетровим місяцем. Це рідкісне астрономічне явище, яке наступного разу повториться у 2037 році.
Як пояснюють у NASA та Live Science, нинішнє астрономічне явище об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай.
Блакитного місяця існують два типи: це може бути друга повня в місяці або ж третій з чотирьох повних місяців в одному астрономічному сезоні. Після дня літнього сонцестояння 20 червня повні були 22 червня і 21 липня. Осетровий місяць 19 серпня і наступна за ним повня 18 вересня, відбудуться перед днем осіннього рівнодення 22 вересня.
За даними NASA, блакитний місяць кожного типу буває раз на два-три роки. Останні сезонні блакитні місяці були в жовтні 2020 та серпні 2021 року, а наступний сезонний блакитний місяць буде у травні 2027 року.
Що таке суперповня чи супермісяць
Термін "супермісяць" вперше ввів астролог Річард Нолле в 1979 році як "молодий або повний місяць, який виникає, коли Місяць знаходиться в межах 90% від свого найближчого наближення до Землі". Суперповні є найбільшими та найяскравішими повними місяцями року, вони виглядають приблизно на 30% яскравішими та на 14% більшими, ніж зазвичай.
Чому серпневу повню називають Осетровою
Блакитний Місяць Осетровим назвали американські індіанці, адже саме в серпні найкращий час ловити осетрів, які населяють Великі озера та інші водойми у США. Серпнева повня також має інші назви: Червоний місяць, Кукурудзяний, Ячмінний, Трав'яний, Зерновий тощо.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині