Північне сяйво на Черкащині 10 травня: астроном розповів що його викликало та як побачити

Ексклюзивно
Небо над Черкащиною 10 травня 2024 року. Суспільне Черкаси/Антон Коваленко

На Черкащині 10 травня близько 22-ї — 23-ї години можна було побачити північне сяйво. Кореспонденти Суспільне Черкаси сфотографували червоне з переливами небо.

Сяйво стало видимим на Черкащині через викид корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня, розповів астроном з Харкова Володимир Кажанов.

"Це природне явище є результатом викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем землі і верхніми шарами атмосфери і ми бачимо це в небі", — пояснив Володимир Кажанов.

Як побачити північне сяйво: поради Володимира Кажанова

  • Дивитись треба в північну сторону неба;
  • Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій;
  • Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном: налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою пʼять, 10, 20 секунд (ISO 200. 400...1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола.

Явище цього дня також спостерігали над Харківщиною, Дніпропетровщиною, Кіровоградщиною та іншими регіонами.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині