Аміак, формальдегід, пил та оксиди азоту: у Черкасах підвищився рівень забруднення атмосфери

Важливо
Вулиця у Черкасах. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

У Черкасах підвищився рівень забруднення атмосфери. Про це свідчать результати досліджень лабораторії гідрометеослужби.

Спостереження за квітень та травень зафіксували збільшення середньомісячних концентрацій по аміаку, формальдегіду, пилу та оксидів азоту, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами Віталія Постриганя, одним із критеріїв оцінки рівня забруднення повітря в цілому за місяць є індекс забруднення атмосфери — ІЗА.

Відповідно до показників ІЗА, рівень забруднення атмосфери над Черкасами є високим: ІЗА за травень становить 7,34, ІЗА за квітень — 10,46. У січні та лютому 2024 року якість нижніх шарів атмосферного повітря була кращою, рівень забруднення був низький", — пояснив синоптик.

Фахівці лабораторії центру щоденно відбирають та досліджують проби атмосферного повітря в центрі міста, по вулиці Олени Теліги та вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні.

"За період спостережень з 3 по 8 червня дослідили 395 проб повітря. Встановили, що діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю та пилові домішки в окремі дні перевищують свою гранично допустиму концентрацію за середніми за добу значенням від 1,1 до 1,8 раза. Концентрації формальдегіду у Дніпровському мікрорайоні перевищували у 3,0-5,1 раза впродовж всього тижневого періоду. Концентрації аміаку у Південно-Західному мікрорайоні перевищували у 1,1-2,2 раза – з 3 по 6 та 8 червня", — деталізував метеоролог.

Більш детальна інформація за концентраціями основних забрудників повітря в цілому по Черкасах — в таблиці:

Черкаський обласний гідрометцентр

Утім, порівняно із попереднім тижнем в цілому по місту дещо зменшились концентрації завислих в повітрі речовин.

"У Південно-Західному мікрорайоні зросли концентрації оксиду азоту. У ранкові години 7 червня концентрації оксиду вуглецю перевищували допустиму норму у 1,6 раза. Також, цей район міста продовжує бути забруднений аміаком", — прокоментував метеоролог.

За його словами, у Дніпровському мікрорайоні зросли концентрації формальдегіду. У центрі рівень забруднення атмосферного повітря суттєво не змінився. В окремі дні спостерігаються перевищення пилових домішок, діоксиду азоту та аміаку до 1,6 ГДК с. д.

Віталій постригань додав, що оскільки протягом тижня прогнозують грозові дощі, залпові зливи, локальні шквали та град, то це вплине на зменшення пилових домішок в атмосфері.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині