Побило городину, поламало дерева: які наслідки негоди на Черкащині

Ексклюзивно

Град розміром із перепелине яйце понівечив городину жителям Руської Поляни на Черкащині. Зливовий дощ з градом та сильний вітер розпочалися близько 20 години 10 червня.

Тривала негода з пів години, розповіла Суспільному місцева жителька Олена Башлик.

Ця 15-річна яблуня щороку давала щедрий врожай, а цього — втратила половину своїх плодів, розповіла власниця господарства Олена Башлик.

"Те що казали, що буде гроза, можливий град. Для мене можливий — це може бути може не бути. Може бути в мене, може бути в когось. Може взагалі обійти стороною".

Читайте також: На Черкащині через негоду є знеструмлені населені пункти

Увечері раптово зірвався сильний вітер та почалася злива з градом:

"Було дуже страшно. У мене маленька дитина, я в ту хвилину не була біля неї. Прибіг старший син і каже: мама йди вона плаче. Я тримаю її й інші діти біля мене, ми дивимося у вікно, як починає раптово лупити град. Десь розміром, як перепелині яйця. Тільки яйце видовжене, а ці градини були круглі. Але от розмір такий самий".

Таким чином за 15 хвилин град встиг побити городину.

"Найбільше помідори там позламувало повністю практично на всіх кущах вершечки. Огірки побило кабачки, гарбузи — в основному листя", — пояснила Олена.

Тим часом сусідка пані Олени Тетяна Шмагайло найбільше шкодує поломані квіти:

"Дощ і вітер зламав нам нашу красоту — всі квіти поломані, лежать".

Додала, що квіти не захищали, адже граду не чекали:

"Бачили хмара, та й хмара, а тут раптом раз — і летять дуже великі отакі завбільшки як яйця. Спочатку такі, а потім менші-менші. Городину поламало, огірки лежать, помідори лежать. Сил скільки вложено і грошей скільки вложено, а воно — фир, за пів години, — і немає".

Втім радіє, що град не пошкодив будинок:

"У нас світло було, не пропадало. А потім уже після граду хвилин 10 не було світла і ввімкнули все, було світло і весь час".

Про наслідки негоди розповіла речниця головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова:

"Маємо два випадки в яких рятувальники виїжджали, аби прибрати дерева, які впали на проїжджу частину дороги та заважали руху автомобільного транспорту".

Грозовим назвав червень 2024 року начальник обласного Гідрометцентру Віталій Постригань:

"З 24-го квітня на Черкащині спостерігалася аномально суха погода. Травень був прохолодним. З початку червня до формування погоди приступили циклони, тому синоптична ситуація змінилася. Тому ми бачимо, що спостерігається така грозова активна діяльність".

Додав: подібна погода залишатиметься на Черкащині до 15 червня.

"Завтра середа (12 червня - ред.) буде також негода на Черкащині. Чергова серія атмосферних фронтів будуть формувати погоду. Також можливі інтенсивні зливи, випадіння граду та шквалисте посилення вітру".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині