Менші кущі були повністю у воді: на Черкащині готуються збирати лохину на затоплених ділянках

Ексклюзивно

У селі Келеберда на Канівщині готуються до збору лохини після весняного паводка. У квітні 2024 року затопило 50 гектарів земель. Нині вода спала.

Угіддя господарства затоплює другий рік поспіль — в травні 2023 року та у квітні 2024 року, розповіла Суспільному агрономиня фермерського господарства Анна Індутна.

"У нас була затоплена територія так, що кущі лохини, ті, які менші — повністю були в воді", — пригадала пані Анна.

Нині на цих 50 гектарах дозрівають кущі лохини, а понад місяць тому вони стояли під водою. Тепер, про весняне водопілля нагадують човни та шість досі затоплених гектарів, розповів помічник агронома Олег Голобородько.

"Ділянку затоплювало два роки підряд. Після першого водопілля кущі вимокли, ми опісля їх викорчували. Цього року ми хотіли їх відновити, але кущі ще більше потопило навесні. Добре, що ми не посадили ще, бо такий самий був би результат", — розповів Олег Голобородько.

Наслідки весняного підтоплення. Суспільне Черкаси

Посадкові площі цьогоріч не збільшували.

"Цьогоріч ми не засаджували, як і минулого року, бо через потопи у нас багато вимокло. Дуже ризиковано нині засаджувати, тому ми на ділянках, які "повипадали", тільки повикорчовували та підготували до посадки", — додав пан Олег.

За словами агрономині фермерського господарства Анни Індутної, рятувати врожай розпочали, щойно почала сходити вода:

"Працювали там, де сходила вода. У нас поле не ідеально рівне, десь є горбики, десь є долинки, тобто різноманітний ландшафт. Тому ми намагалися працювати там, де сходить вода. Але якщо вода залишалась, то чекали поки зійде або прокопували траншейки для швидшого сходження з поля".

Кущі лохини. Суспільне Черкаси

Над підготовкою насаджень до збору врожаю, за словами інженера з охорони праці Василя Русинки, нині працює 26 працівників, та до початку сезону планують найняти ще дві сотні:

"Сезон збору розпочинається залежно від погоди. Нині скоро почнеться, десь запланували у двадцятих числах".

Працівниця Ірина Несен чистить кущі від бур’яну. Зазначила, що цього року його стало більше:

"До деяких місць ми просто не можемо дійти, бо там вода стоїть. І це все ускладнює тому, що бур’ян росте. Шкода кущі, які затопило, цих ягід та своєї праці".

Працівники фермерського господарства прибирають кущі на ділянці. Суспільне Черкаси

Олена Боровик вісім років працює на господарстві, тому знає як доглядати за насадженнями, аби ягоди були великі та налиті.

"Є кущі на яких багато ягід, якщо він маленький, то буде трошки менша ягода. Буває, що кущ ще й примерз. Наприклад, були приморозки, то попримерзало в деяких", — повідомила працівниця фермерського господарства.

Попри втрати, як розповів Олег Голобородько, якість лохини не погіршилась:

"На цій ділянці у нас нині росте сорт «Еліот» у нього більш кущі більш пухнасті. А на іншій ділянці «Чендлер» – кущі з міцним та товстим стовбуром. Не дивлячись на підтоплення, ми бачимо хороший результат, адже ягода наливається".

Кущ лохини. Суспільне Черкаси

За словами агрономині Анни Індутної, ягода дозріє в кінці червня. Цьогоріч планують зібрати 130 тонн лохини, як і торік.

За інформацією голови обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, під час цьогорічного весняного водопілля в області під водою на Черкащині опинилася територія площею понад 500 гектарів.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині