Перейти до основного змісту

В Україні не звільнили жодного прокурора, у якого знайшли та скасували фейкову інвалідність — ЦПК

Офіс генпрокурора не звільнив жодного із 74 прокурорів, у яких виявили та скасували фейкову інвалідність.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

Там розповіли, що такі відповіді отримали на запити в Офісі генпрокурора та Державному бюро розслідувань (ДБР).

"Відповідь така: 2 підозри і 0 звільнень. Втім нещодавно МОЗ провело перевірку і скасувало інвалідності у 74 з 356 перевірених прокурорів. Це означає, що вони не мали достатньо підстав для їх отримання, а отже – інвалідності виявилися фейковими", — йдеться у повідомленні.

У ЦПК наголошують, що зараз і ДБР, і ОГПУ мають на руках висновки Міністерства охорони здоров'я про фейкові інвалідності 74 прокурорів, 13 з яких – хмельницькі, але все одно нікого не звільняють.

"У Генпрокуратурі написали, що просто не бачать підстав для звернення зі скаргою до Кваліфікаційної дисциплінарної комісії прокурорів. Без висновку цієї комісії звільнити прокурорів неможливо", — додали там.

Як повідомили ЦПК у ДБР, наразі повідомили про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області.

ЦПК також запитав у МОЗ, скільком прокурорам скасували рішення МСЕК, тобто інвалідності. Так, в Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України — 61.

Що відомо про реформу МСЕК

16 жовтня 2024 року редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.

У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування. Воно розпочалось 16 жовтня.

У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, перевірки прокурорів тривають не лише на Хмельниччині, але й по всій Україні.

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

28 жовтня уряд дозволив МОЗ покласти права та обов'язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

19 грудня український парламент ухвалив в цілому законопроєкт №12178 про ліквідацію МСЕК з початку 2025 року.

30 грудня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року.

Топ дня
Вибір редакції