Перейти до основного змісту

Ізраїль завдав удару по Лівану у відповідь на ракетний обстріл

Дим піднімається після ізраїльських авіаударів у південному селі Кфар-Руман (вид з Марджаюна), південний Ліван, 25 вересня 2024 року. AP/Hussein Malla

У суботу, 22 березня, ізраїльські війська завдали авіаудару по об'єктах "Хезболли" на півдні Лівану у відповідь на ракетний обстріл міста Метули.

Про це пише AP.

Ізраїльська армія попередила, що дасть "сувору" відповідь на ракетний удар Лівану, який вранці суботи був спрямований на північні райони країни. У заяві військових зазначається, що система ППО перехопила ракети, націлені на місто Метула.

"Уряд Лівану несе відповідальність за все, що знаходиться на його території. Ізраїль не дозволить завдати шкоди своїм громадянам і суверенітету, і всіляко працюватиме, щоб забезпечити безпеку ізраїльських громадян і північних громад. Армія оборони Ізраїлю готова до будь-якого наказу", — заявили в Офісі ідеться в заяві прем'єр-міністра Ізраїлю.

Ізраїльські війська отримали наказ атакувати десятки цілей "Хезболли" в Лівані. За даними ізраїльської армії, військові вразили в Лівані десятки ракетних установок угруповання та командний центр "Хезболли".

Офіційний представник "Хезболли" на умовах анонімності у коментарі AP заперечив відповідальність угруповання за завданий удар по Ізраїлю, назвавши його "примітивним".

Міністерство охорони здоров’я Лівану повідомило, що внаслідок ізраїльського удару в суботу по селу Тулін загинули вісім людей. Прем'єр-міністр Лівану Наваф Салам закликав армію країни посилити заходи безпеки на півдні.

18 березня після майже двомісячного перемир'я та припинення вогню Ізраїль завдав масштабних ударів по цілях, що нібито належать угрупуванню ХАМАС у Секторі Гази. Палестинська влада повідомляла про понад 400 загиблих, включаючи жінок і дітей.

19 березня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала наземну операцію в Секторі Гази.

Угода щодо припинення вогню в Секторі Гази

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складалась із трьох послідовних етапів. У першому етапі йшлося про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників.

Другий етап передбачав подальше звільнення заручників й повне виведення військ, а третій етап — початок відновлення Гази.

Палестинці на вулиці після ізраїльського авіаудару в житловому районі Шеджайя, на схід від міста Газа, 18 березня 2025 року.

Топ дня
Вибір редакції